اعلام نتیجه آرای الکترال کالج، تایید پیروزی بایدن در انتخابات

به گزارش اسلیم فا، خبرنگاران : رسانه های آمریکایی بامداد سه شنبه گزارش دادند مجمع گزینندگان این کشور موسوم به الکترال کالج، پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد.

اعلام نتیجه آرای الکترال کالج، تایید پیروزی بایدن در انتخابات

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، بر این اساس، مجمع گزینندگان آمریکا خاطرنشان کرد با رأی برگزینندگان ایالت کالیفرنیا به بایدن، او توانسته از حد نصاب 270 رأی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری عبور کند.

ایالت کالیفرنیا دارای 55 رأی الکترال بود که همگی آنها با انتخاب بایدن، باعث شدند او به 302 رأی الکترال در انتخابات ریاست جمهوری برسد و پیروزی اش تایید گردد.

فقط 4 گزیننده هنوز آراء خود را اعلام ننموده اند که طبق ارزیابی های پیشین از آراء مردمی، آنها نیز احتمالاً بایدن را انتخاب خواهند کرد.

از طرفی اما دونالد ترامپ 232 رأی الکترال کسب نموده و در واقع به میزان آراء تعهدشده در پی رأی گیری انتخابات ریاست جمهوری در روز سوم نوامبر رسیده است.

بدین ترتیب افزایش آراء الکترال ترامپ از الان چندان محتمل نیست مگر اینکه یک یا تمام آن چهار برگزیننده (الکتور) نسبت به بایدن وفادار نمانند.

اصطلاح برگزیننده بی وفا به الکتوری گفته می گردد که به نامزد پیروز (بر اساس آراء مردمی) در ایالت خود رأی ندهد.

538 نماینده موسوم به گزیننده های رئیس جمهور با شرکت در جلساتی در ایالت های خود رأیشان را بر اساس نتایج آرای مردمی به یکی از دو نامزد انتخابات دادند. آرای الکترال روز 6 ژانویه 2021 طی جلسه ای در کنگره با حضور اعضای مجلس سنا و مجلس نمایندگان شمارش خواهد شد.

بایدن نیز در واکنش به پیشتازی خود در آراء برگزینندگان این کشور، گفت اکنون زمان شروعی تازه و رقم زدن صفحه ای جدید در تاریخ این کشور است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1457

به "اعلام نتیجه آرای الکترال کالج، تایید پیروزی بایدن در انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نتیجه آرای الکترال کالج، تایید پیروزی بایدن در انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید