پلوسی: جمهوری خواستار بزدل اند

به گزارش اسلیم فا، رهبر اقلیت سنای آمریکا دونالد ترامپ را به لحاظ عملی و اخلاقی مسوول حمله مرگبار حامیانش به کنگره دانست. این اظهارات، بعد از رای او به تبرئه شدن رئیس جمهوری سابق آمریکا در استیضاح به اتهام تحریک به شورش مطرح شد. پلوسی نیز سناتورهایی که امکان تبرئه شدن دونالد ترامپ را فراهم آوردند یک گروه بزدل از جمهوری خواستار خواند.

پلوسی: جمهوری خواستار بزدل اند

،،شومر: مردم ترامپ را قضاوت می نمایند

پلوسی: جمهوری خواستار بزدل اند، مک کانل: ترامپ مسوول شورش است،

به نقل از خبرگزاری رویترز، میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنای آمریکا این اظهارات را در سرانجام پنج روز جلسه برای محاکمه دونالد ترامپ عنوان کرد. او پیش از آن گفته بود، حال که ترامپ دیگر در کاخ سفید نیست و یک شهروند عادی به شمار می رود، محاکمه او مغایر با قانون اساسی است.

این در حالیست که سنای آمریکا پیشتر با 56 رای موافق تاکید نموده بود که محاکمه دونالد ترامپ با قانون اساسی مطابقت دارد.

مک کانل: ترامپ مسوول شورش است

مک کانل که خودش هم در روز شورش کنگره به همراه مایک پنس و دیگران از ترس مهاجمان به مکانی امن منتقل شده بود، گفت: هیچ تردیدی نیست که رئیس جمهور ترامپ به لحاظ عملی و اخلاقی مسوول تحریک تحولات در آن روز بود. مردمی که به این ساختمان یورش آوردند، معتقد بودند که طبق تمایلات و دستورات رئیس جمهورشان عمل می نمایند.

به دنبال شکست استیضاح، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم آن دسته از سناتورهایی که امکان تبرئه شدن دونالد ترامپ را فراهم آوردند، هدف انتقاد قرار داد و آنها را یک گروه بزدل از جمهوری خواستار توصیف کرد. او همچنین از اقدام مک کانل که اجازه نداده بود در زمان حضور ترامپ در کاخ سفید مفاد استیضاح به سنا ارسال گردد، انتقاد کرد.

میچ مک کانل در صحبت هایش همچنین گفت، ترامپ موجی فزاینده از تئوری های توطئه به راه انداخت و این رئیس جمهوری سابق را به عنوان فرد مصمم به تغییر آراء یا به آتش کشیدن نهادهایمان به هنگام خروج توصیف کرد. مک کانل در ادامه گفت، هنوز این امکان وجود دارد که ترامپ را بابت اقداماتش تحت پیگرد قرار داد.

رهبر اقلیت سنای آمریکا گفت: رئیس جمهور ترامپ هنوز به عنوان یک شهروند عادی مسوول تمام کارهایی است که در زمان حضور در قدرت انجام داده است. او از دست چیزی رها نشده است. البته هنوز.

در همین حال نانسی پلوسی بعد از تبرئه شدن ترامپ، ایده بسیاری از جمهوری خواستار که در روزهای اخیر مطرح می گردد مبنی بر سلب صلاحیت از ترامپ را رد کرد.

پلوسی گفت: سلب صلاحیت سیلی به صورت قانون اساسی است. این باعث می گردد همه از زیر بار تعهد و مسوولیت فرار نمایند. آن سناتورهای بزدل که نتوانستند با آنچه ترامپ انجام داد و آنچه کشورمان را به خطر انداخت، روبرو شوند، اکنون به دنبال فرصتی هستند که سیلی ملایمی بزنند؟ سلب صلاحیت به درد کسی که شورش را تحریک نموده و جان مردم را در کنگره گرفته، نمی خورد.

شومر: مردم ترامپ را قضاوت می نمایند

سناتور چاک شومر رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا نیز پس از تبرئه ترامپ گفت:جمهوری خواستار از شجاعت لازم برای استیضاح ترامپ برخوردار نبودند.

شومر گفت: پرونده دوم استیضاح دونالد ترامپ باز و بسته شد. رئیس جمهور ترامپ دروغ بزرگی گفت. او گفت که انتخابات به سرقت رفته است و او برنده واقعی انتخابات است. او زمینه دورغ پردازی های خود را ماه ها پیش از آغاز انتخابات ایجاد کرد. او در شب انتخابات دروغ های بزرگی گفت. او همچنین صدها بار در هفته های پس از انتخابات دروغ گفت.

وی اضافه نمود: او حامیان خود را راهی واشنگتن کرد و آن ها تجمع کردند و آن ها را تحریک کرد و راهی کنگره کرد. سپس او نتیجه اقدامات خود را که اقدامات خشونت بار در کنگره بود، مشاهده کرد. معاون وی به خاطر نجات جان خود فرار کرد و رئیس جمهور ترامپ برای نجات وی هیچ کاری انجام نداد.

شومر در ادامه گفت:این فاحش ترین نقض قسم ریاست جمهوری بود. ما شاهد دفاع سنا از رئیس جمهور پیشین بودیم. سنا نتوانست به شایستگی کار خود را انجام دهد.

رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا گفت: شورای وکلای مدافع ترامپ اعلام کردند که وی مسئوول مستقیم خشونت در کنگره نیست. آن ها اقدام هرج و مرج طلبان را تنها یک تظاهرات اعلام کردند. اما هرگز اینگونه نیست. رئیس جمهور ترامپ به طرفدارانش گفته بود که به طرف کنگره تظاهرات نمایند. او از آن ها خواسته بود که در ششم ژانویه راهی واشنگتن شوند. نمایندگان جمهوری خواه با رای خود به تبرئه ترامپ نام خود را در تاریخ در کنار نام وی قرار دادند. از روز ششم ژانویه به عنوان روزی بدنام در تاریخ آمریکا یاد خواهد شد. ناکامی شما در محاکمه ترامپ به منزله یک بدنامی در تاریخ سنای آمریکا خواهد بود. این محاکمه درباره انتخاب بین کشور و یا حزب نبود. این به منزله انتخاب بین کشور و دونالد ترامپ بود. ترامپ تنفرانگیزترین اقدامات را ضد قانون اساسی انجام داد. با وجود رای سنا، اما معتقدم که ترامپ در برابر عامه مردم آمریکا هم قضاوت خواهد شد. او باید برای همواره بی اعتبار گردد. او در چشمان مردم آمریکا و قضاوت تاریخ بی اعتبار شده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1555

به "پلوسی: جمهوری خواستار بزدل اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: جمهوری خواستار بزدل اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید