افتتاح فاز نخست موزه صنعت سیمان تا یکماه دیگر ، هزینه بازسازی کارخانه سیمان چند میلیارد است؟

به گزارش اسلیم فا، سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از افتتاح فاز نخست کارخانه نوآوری و صنایع خلاق شهری در محل کارخانه سیمان ری در آبان ماه خبر داد و گفت: به محض اینکه فاز اول مجموعه به بهره برداری برسد، ادامه کار را پیگیری خواهیم کرد.

افتتاح فاز نخست موزه صنعت سیمان تا یکماه دیگر ، هزینه بازسازی کارخانه سیمان چند میلیارد است؟

به گزارش خبرنگاران، سید مهدی هدایت سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران گفت: فاز نخست کارخانه سیمان ری در آبان ماه افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

او با بیان اینکه کارخانه سیمان ری اولین کارخانه سیمان کشور با خط تولید 100 تنی بوده است، افزود: کاربری اصلی این پروژه موزه صنعت سیمان است. همچنین در راستای حمایت از اشتغال و فعالیت های دانش بنیان، قرار شده بخشی از آن هم به فضاهای اشتراکی و استارت آپ ها اختصاص پیدا کند.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه این پروژه بزرگ، مجموعا در 3 هکتار عرصه به سازمان نوسازی شهر تهران واگذار شد، ادامه داد: هفتم آبان ماه که روز افتتاح فاز نخست پروژه است، موزه دیزل ژنراتور در این محل راه اندازی می شود.

او اظهار داشت: نمایش دو دستگاه دیزل بسیار قدیمی که هر کدام از آنها با تولید 2.5 مگاوات، برق شهرری را تولید می کردند، از دیگر بخش های این موزه است. اسنادی که از آنجا به دست آمده و تجهیزات و ابزاری که در کارخانه سیمان بوده هم در موزه صنعت سیمان به نمایش عموم گذاشته می شود.

هدایت با اشاره به بودجه در نظر گرفته شده برای بازسازی فاز نخست کارخانه سیمان ری یادآور شد: در فاز نخست این طرح تا به امروز 250 میلیارد ریال هزینه شده است. همچنین رویکرد گردشگری و برگزاری تورهای گردشگری برای دیدن موضوعات مجذوب کننده در این کارخانه قدیمی دنبال می شود تا شهروندان برخی از اولین ها را در این کارخانه قدیمی ببینند.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران تاکید کرد: در سیمان ری، روزشماری نصب کرده ایم که هفتم آبان ماه، روز افتتاح فاز نخست پروژه را نشان می دهد، البته به محض اینکه فاز اول مجموعه به بهره برداری برسد، ادامه کار را پیگیری خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مهر 1401 بروزرسانی: 21 مهر 1401 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2220

به "افتتاح فاز نخست موزه صنعت سیمان تا یکماه دیگر ، هزینه بازسازی کارخانه سیمان چند میلیارد است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح فاز نخست موزه صنعت سیمان تا یکماه دیگر ، هزینه بازسازی کارخانه سیمان چند میلیارد است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید