اهرام استاب؛ از عجایب دیدنی بلغارستان

به گزارش اسلیم فا، بلغارستان یکی از کشورهای حوضه بالکان است که هنوز از رادار خیلی از گردشگران به دور مانده است. بلغارستان مکانهای دیدنی زیادی دارد که یکی از آنها اهرام استاب می باشد.

اهرام استاب؛ از عجایب دیدنی بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که پایتخت آن شهر صوفیه است.نام بلغارستان از واژه بلغار به معنی پوست های رنگین خوشبوی موجدار و پارچه محکمی که آب پس نمی دهد گرفته شده است.

بلغارها، مردمان چادرنشینی بودند که در قرن هفتم میلادی سرزمین اسلاوها را فتح کردند و با آنان ادغام شدند.

بلغارستان یکی از کشورهای حوضه بالکان است که هنوز از رادار خیلی از گردشگران به دور مانده است. همین خصوصیت در حال حاضر سبب شده تا این کشور مقصدی مقرون به صرفه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی باشد. زیبایی بی حد بلغارستان به شما فرصت های زیادی می دهد تا بتوانید در نقاط سحرآمیز زیبا و جادوی طبیعی و انسانی اش جستجو کنید. یکی از این نقاط سحر آمیز اهرام استاب می باشد.

اهرام استاب بلغارستان(Stob)

درصورتی که از شهر صوفیه پایتخت بلغارستان تنها یک ساعت به طرف صومعه ریلا(Rila) حرکت کنید، در طول جهت خود با تپه ای پوشیده شده از اهرام سنگی روبرو خواهید شد. هر کدام از این هرم ها بین 7 تا 10 متر ارتفاع داشته و در بالای بعضی از آنها هم کلاه طبیعی قرار گرفته است.

بعضی از اهرام استاب شبیه انسان های سنگی بوده و بر این اساس است که افسانه ای عجیب در این خصوص شکل گرفته است.

در افسانه ها گفته می شود که در یک شب عروسی، پدر داماد نگاهش به عروس افتاده و عاشق او شده است و بلافاصله همه چیز شروع به خراب شدن کرده، زمین تکان می خورد و همه افرادی که در عروسی حاضر بودندبه سنگ تبدیل شدند. این افراد همان هرم هایی هستند که بر روی تپه قابل رویت است.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1373

به "اهرام استاب؛ از عجایب دیدنی بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهرام استاب؛ از عجایب دیدنی بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید