تور هند: بازگشایی مرزهای هند به روی گردشگران خارجی

به گزارش اسلیم فا، وزارت کشور هند از صدور مجدد ویزای توریستی این کشور برای گردشگران خارجی از 15 اکتبر (23 مهرماه) اطلاع داد.

تور هند: بازگشایی مرزهای هند به روی گردشگران خارجی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

مقامات کشور هند تصمیم دارند تا از اواخر هفته جاری با تتازهنظر در محدودیت های سفر و صدور ویزای توریستی تازه، مجوز ورود بعضی از گردشگران خارجی به این کشور را صادر نمایند. بنا بر اعلام وزارت کشور هند، در وهله اول ویزا تنها به آن دسته از مسافرانی تعلق خواهد گرفت که از 15 اکتبر (23 مهرماه) با پروازهای چارتر به این کشور سفر می نمایند. از 15 ماه نوامبر (24 آبان) مسافران سایر پروازهای تجاری نیز مشمول دریافت ویزا خواهند شد.

مسافرانی که 15 اکتبر وارد خاک هند خواهند شد، اولین مسافرانی لقب خواهند گرفت که پس از تعطیلی 19 ماهه گردشگری در هند به این کشور سفر نموده اند. از مارس 2020 و پس از صدور فرمان نخست وزیر هند مبنی بر بسته شدن مرزها به روی گردشگران خارجی، هیچ ویزای توریستی به مقصد این کشور آسیایی صادر نشده است؛ گرچه در ماه های اخیر صدور ویزاهای تجاری و دیپلماتیک هند از سر گرفته شده بود.

به همین دلیل وزارت کشور هند پس از ارزیابی های گسترده با انتشار اطلاعیه از صدور مجدد ویزای توریستی برای گردشگران خارجی از 15 اکتبر اطلاع داد. در این اطلاعیه آمده است:

کلیه پروتکل های بهداشتی و قوانین مربوط به شیوع کووید 19 به وسیله وزارت بهداشت و رفاه خانواده هند ابلاغ شده است و مسافران خارجی ملزم به رعایت این دستورالعمل ها در مبادی فرودگاهی خواهند بود.

اطلاعیه دولت هند تصریح می دارد که تمامی مسافران دارای ویزای توریستی مربوط به تاریخ پیش از 15 اکتبر، موظف به اقدام برای دریافت ویزای تازه هستند؛ چراکه تمامی ویزاهای توریستی مربوط به پیش از این تاریخ از اعتبار ساقط خواهند بود .

بنا بر اطلاعیه وزارت کشور هند، تمامی مسافران ورودی به این کشور فارغ از شرایط واکسیناسیون، موظف به انجام تست PCR و غربالگری حرارتی هستند و در هشتمین روز سفر خود نیز مجددا مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

به رغم کاهش محدودیت های ورود گردشگران خارجی به هند، محدودیت های سفر برای اتباع انگلیسی پیچیدگی بیشتری دارد. مسافرانی که از بریتانیا به هند سفر می نمایند، باید علاوه بر ارائه پاسخ منفی تست PCR با اعتبار 72 ساعت بیش از پرواز، به مدت 10 روز در قرنطینه خانگی اقامت داشته باشند. این تصمیم دولت هند در پاسخ به تصمیم مشابهی است که مقامات بریتانیا در قبال ورود شهروندان هندی اتخاذ نموده اند؛ گرچه دولت انگلستان از تتازهنظر برای اعمال محدودیت ورود مسافران هندی واکسینه شده از 11 اکتبر اطلاع داده است و بر این اساس انتظار می رود که دولت هند نیز شرایط ورود مسافران از انگلیس را تسهیل کند.

شایان ذکر است که صنعت گردشگری، از اهمیت فزاینده ای در اقتصاد کشور هند برخوردار است. تا جایی که شورای جهانی سفر و گردشگری با صدور بیانیه در سال 2018 بیان کرد که صنعت توریسم 9.2 درصد از سهم فراوری ناخالص کشور هند را به خود اختصاص داده است و 42 میلیون شغل نیز تحت پوشش این صنعت قرار دارند.

منبع: کجارو / independent.co.uk
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2087

به "تور هند: بازگشایی مرزهای هند به روی گردشگران خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند: بازگشایی مرزهای هند به روی گردشگران خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید