باید زمان اقامت گردشگران را در بیستون افزایش دهیم

به گزارش اسلیم فا، خبرنگاران/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون میانگین مدت اقامت گردشگران در شهر بیستون حدود 10 دقیقه است، گفت: باید با برنامه ریزی و اجرای طرح های جدید این زمان را افزایش دهیم.

باید زمان اقامت گردشگران را در بیستون افزایش دهیم

با تور اقساطی مالزی سنگاپور از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

هوشنگ بازوند در حاشیه بازدید از سایت تاریخی و دنیای بیستون، بااشاره به میزبانی کرمانشاه در برگزاری اجلاس بین المللی گردشگری 2020، اظهار کرد: باید زیرساخت های گردشگری استان را برای میزبانی شایسته از مسئولان گردشگری دیگر کشورها آماده کنیم.

وی بابیان اینکه کرمانشاه در سال 2020 میزبان میهمانانی از 160 کشور دنیا خواهد بود، توضیح داد: باید تمهیداتی در نظر گرفت که گردشگران خاطره خوبی از کرمانشاه داشته باشند که مبلغ و معرف این استان شوند.

استاندار کرمانشاه اضافه نمود: مجموعه تاریخی شهر بیستون ظرفیت بسیار بزرگی برای میزبانی رویداد بین المللی گردشگری کرمانشاه 2020 است.

بازوند گفت: سالانه 700هزار گردشگر از سایت تاریخی بیستون بازدید می نمایند که متاسفانه میزان اقامت آن ها تنها 10 دقیقه است.

وی توضیح داد: برای اینکه میزان اقامت گردشگران در این شهر تاریخی افزایش یابد، باید با یاری بخش خصوصی زیرساخت های گردشگری آن را توسعه داد.

وی در سرانجام گفت: نورپردازی، اجرای ویدئومپینگ و کوشش برای توسعه کمپینگ های گردشگری در جهت توسعه زیرساخت ها می تواند رضایت گردشگران و افزایش اقامت آنها را به همراه داشته باشد.

شرایط بازدید از نقش برجسته بیستون برای گردشگران فراهم می گردد

در ادامه این بازدید امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: با تمهیدات اتخاذ شده، شرایط بازدید از کتیبه و نقش برجسته بیستون برای کلیه گردشگران فراهم خواهد شد.

وی تاکید نمود: استفاده از ظرفیت گردشگری می توان رونق و پویایی مطلوبی در اقتصاد منطقه ایجاد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه نمود: با مشارکت بخش خصوصی امکان بازدید گردشگران از نقش برجسته و کتیبه بیستون بر اساس طراحی مدرن فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: در محوطه تاریخی بیستون با اجرای نورپردازی و ویدئومپینگ جذابیت های بیشتری برای جذب گردشگری و رونق اقتصاد منطقه ایجاد می گردد.

قادری توضیح داد: بعد از ثبت دنیای بیستون، مستندنگاری، حفاظت، مرمت و بهسازی آثار تاریخی این منطقه در دستور کار قرار گرفته و باید به کیفیت محیطی و خدمات نیز توجه گردد.

بازدید روزانه 2000 گردشگر از میراث دنیای بیستون

در ادامه این بازدید امیرشاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین گفت: بر اساس هماهنگی و نشست های اجرا شده با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مسئول پایگاه دنیای بیستون، به شیوه ای نوین و با استفاده از تکنولوژی های جدید آثار تاریخی این پایگاه دنیای معرفی خواهد شد.

فرماندار هرسین مطرح کرد: با اجرای نورپردازی سه بعدی پیش بینی می گردد علاوه بر بازدید روزانه 1500 تا دوهزار نفر گردشگر از این پایگاه، درآمدزایی، اشتغال پایدار و توسعه کسب کار در منطقه را به همراه داشته باشد.

صامت اجرایی مدیر پایگاه میراث دنیای بیستون نیز در حاشیه این بازدید مطرح کرد: رشد 70 درصدی بازدیدنمایندگان از ببستون در 10 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال می تواند زمینه حضور سرمایه گذاران جدید را برای ایجاد فضاهای گردشگری، اقامتگاه های بوم گردی و اماکن تفریحی را در روستاها و شهرستانهای همجوار فراهم کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 740

به "باید زمان اقامت گردشگران را در بیستون افزایش دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید زمان اقامت گردشگران را در بیستون افزایش دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید