بوت کمپ اینترنت اشیا استانی می گردد

به گزارش اسلیم فا، با مشارکت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی نخستین بوت کمپ استانی اینترنت اشیا برگزار می گردد.

بوت کمپ اینترنت اشیا استانی می گردد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اینترنت اشیا مفهومی پرکابرد، اما غریب برای کاربران خدمات دیچتیالی است. کنار هم قرار دریافت این مفهوم با بوت کمپ که خود واژه ای ناآشنا است یک ترکیب سهل الوصول برای مخاطبان ایجاد می نماید. رویداد فناورانه بوت کمپ استانی اینترنت اشیا از جمله رویداد هایی است که با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سوم تا نهم اسفندماه سال جاری در استان گلستان برگزار می گردد.

بر این اساس بوت کمپ استانی اینترنت اشیا با همت اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان گلستان و مرکز تحقیقات اینترنت اشیا و با همکاری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، پارک علم و فناوری استان گلستان و با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اوایل اسفند ماه سال جاری به مدت یک هفته در این استان برگزار می گردد.

در این بوت کمپ شرکت نمایندگان پس از آموزش و کسب مهارت به انجام پروژه های کاربردی به صورت تیمی پرداخته و به صورت عملی با مفاهیم و ساختار اکوسیستم اینترنت اشیا آشنا می شوند. همچنین این بوت کمپ یاری خواهد نمود تا افراد علاقه مند مسیری را برای ورود به بازار کسب و کار در این حوزه برای خود ترسیم نمایند.

یادگیری و پیاده سازی به صورت تعاملی و اثربخش، بهره مندی از اساتید متخصص و مربیان فنی آموزشی در هر بخش، استفاده از پک سخت افزاری آموزشی برای پیاده سازی عملیاتی سناریوها، ساخت یک محصول اولیه (MVP) مبتنی بر اینترنت اشیا در حین برگزاری بوت کمپ، بیش از 50 ساعت آموزش مهارت محور همراه با انجام سناریو های هوشمندسازی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تیم های تشکیل شده در بوت کمپ، تبدیل ایده های هوشمندسازی و مبتنی بر اینترنت اشیا به نمونه اولیه و تهیه مدل کسب و کار، از جمله ویژگی های این دوره است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 842

به "بوت کمپ اینترنت اشیا استانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوت کمپ اینترنت اشیا استانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید