تاشکند میزبان نشست تجاری کشورهای همسود

به گزارش اسلیم فا، نشست تجاری کشورهای همسود در ماه سپتامبر در شهر تاشکند پایتخت ازبکستان برگزار می گردد.

تاشکند میزبان نشست تجاری کشورهای همسود

به گزارش خبرنگار اسلیم فا در تاشکند، نشست ابتکارات تجاری کشورهای مستقل مشترک المنافع در تاریخ 9 تا 13 سپتامبر امسال میلادی در شهر تاشکند پایتخت ازبکستان برگزار می گردد.

طبق برنامه در چارچوب این نشست همایش گردشگری و مالی کشورهای جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع و همچنین 3 نمایشگاه از جمله پتانسیل مالی، فراوری محصولات کشاورزی و صنایع ملی کشورهای همسود برگزار گردد.

ازبکستان در سال 2020 میلادی ریاست کشورهای جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع را به عهده دارد. در آخر ماه می امسال میلادی در این کشور ملاقات شورای نخست وزیران همسود برگزار گردید.

قرار است نشست بعدی روز 6 نوامبر در ازبکستان برگزار گردد.

علاوه بر این، به ریاست تاشکند نشست شورای مالی، شورای وزرای امور خارجه، شورای هماهنگی مسایل حفاظت بهداشتی قلمرو کشورهای همسود برگزار گردیده است.

پیشتر وزارت امور خارجه ازبکستان اعلام نمود که در دوران ریاست این کشور بر سازمان همسود برنامه ریزی می گردد بیش از 10 سند مبنی بر گسترش همکاری های چندجانبه امضا و حدود 70 مراسم در سطح مختلف برگزار گردد.

سازمان کشورهای مستقل مشترک المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت.

بیانیه تأسیس این سازمان در 21 دسامبر 1991 (20 آذر 1380) در آلماتی توسط رهبران آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و اوکراین امضاء شد.

عضویت گرجستان در این سازمان به دنبال تصمیم رسمی رؤسای جمهور کشورهای عضو در 3 دسامبر 1993 (12 آذر 1382) و به دنبال درخواست ادوارد شواردنادزه رئیس جمهور این کشور در 8 اکتبر 1993 (16 مهر1382) صورت گرفت.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 27 مرداد 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1142

به "تاشکند میزبان نشست تجاری کشورهای همسود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاشکند میزبان نشست تجاری کشورهای همسود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید