تایید واکسن 19 کشور را برای آزمایش های بالینی کرونا

به گزارش اسلیم فا، سازمان دنیای بهداشت 33 واکسن ساخته شده در 19 کشور دنیا را برای انجام آزمایش های بالینی تأیید کرده است.

تایید واکسن 19 کشور را برای آزمایش های بالینی کرونا

به گزارش فارس، منابع خبری امروز دوشنبه گزارش داده اند سازمان دنیای بهداشت تا کنون واکسن های ساخته شده در 19 کشور دنیا برای پیشگیری از کرونا را جهت انجام آزمایش های بالینی تأیید کرده است.

طبق گزارش پایگاه New Europe در فهرست واکسن هایی که مورد تأیید قرار گرفته اند اسامی 33 واکسن از 19 کشور انگلستان، چین، روسیه، آمریکا، آلمان، ژاپن، هند، کره جنوبی، بلژیک، سوئد، سنگاپور، ایتالیا، استرالیا، تایوان، کوبا، فرانسه، اتریش و کانادا دیده می شود.

روزنامه گاردین هم گزارش داده سازمان دنیای بهداشت در حال انجام بررسی های لازم بر روی 170 واکسنی است که ادعا شده می توانند در پیشگیری از واکسن کرونا موثر باشند.

تولید انبوه واکسن بیماری ها در شرایط معمول نیازمند سال ها آزمایش و صرف زمان است اما دانشمندان امیدوارند بتوانند ظرف 12 تا 18 ماه واکسن کرونا را تولید و آن را روانه بازار کنند.

واکسن ها آنتی ژن های ضعیف شده یا مرده ای هستند که دستگاه ایمنی بدن را برای مبارزه در برابر ویروس ها، آموزش داده و آن را به ساخت آنتی بادی تحریک می کنند.

واکسن ها چطور آزمایش می شوند؟

در مرحله آزمایش های پیش بالینی، پژوهشگران واکسن را به بدن حیوانات وارد می کنند تا ببیینند باعث تحریک سیستم ایمنی می شود یا خیر.

در مرحله اول آزمایش بالینی، واکسن به گروه کوچکی از انسان ها تزریق می شود تا مشخص شود که آیا ایمن است یا خیر. در این مرحله اطلاعاتی درباره اثرات واکسن بر تحریک دستگاه ایمنی بدن نیز جمع آوری می شود.

در مرحله دوم، واکسن به صدها نفر تزریق می شود تا دانشمندان بتوانند اطلاعات بیشتری درباره ایمن بودن آن و دوز مناسب آن به دست آورند.

در مرحله سوم، واکسن برای تأیید ایمن بودن آن و آثار جانبی احتمالی اش به بدن هزاران نفر تزریق می شود. در این مرحله، به گروه کنترل، دارونما تزریق می شود و اثربخشی واکسن مورد بررسی قرار می گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1259

به "تایید واکسن 19 کشور را برای آزمایش های بالینی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید واکسن 19 کشور را برای آزمایش های بالینی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید