تمامی حرکات دشمنان در مرزها و منطقه رصد می گردد

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش با بیان اینکه مردم مطمئن باشند نیروهای مسلح ایران غافلگیر نمی شوند، گفت: تمامی حرکات دشمنان در مرزها، منطقه و خارج از منطقه در زمین، هوا و دریا توسط سیستم های مختلف، هم سیستم های انسانی و هم تجهیزاتی، رصد می گردد.

تمامی حرکات دشمنان در مرزها و منطقه رصد می گردد

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش گفت: هشدارهای فرستاده شده از سوی نیروهای مسلح سبب تزلزل در اراده آمریکایی ها و موجب بازدارندگی شد.

وی اضافه نمود: یعنی در هر مقطع زمانی، کارِ مقاومت فعال این است که یکسری هشدارهایی را بفرستد. زدن پهپاد آمریکایی یک هشدار بسیار قوی برای آمریکایی ها بود، چون رجز می خواندند، شاید به قول خودشان می خواستند طرح هایی را که روی میز داشتند عملیاتی نمایند، حتی بنای یک نبرد و جنگ محدود در منطقه را داشتند، اما زدن این پهپاد یک آلارم بود که ببینید یک پهپاد گلوبال هاوک شما که سقف پروازش 62 هزار پا است، توسط یک موشک فراوری داخل ساقط می گردد.

امیر سرتیپ پوردستان اعلام کرد: اینها هشدارهایی است که فرستاده می گردد و در نهایت بازدارندگی ایجاد می نماید، ما به این مقاومت فعال می گوییم. این مقاومت فعال در همه حوزه ها جریان دارد، هم در حوزه های داخلی و هم در حوزه هایی که عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران هستند مثل سوریه، لبنان، عراق، این مقاومت فعال جریان دارد و هر زمانی که احتیاج باشد از این راهبرد و استراتژی استفاده می گردد.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش توضیح داد: تمامی حرکات دشمنان در مرزها، منطقه و خارج از منطقه در زمین، هوا و دریا توسط سیستم های مختلف، هم سیستم های انسانی و هم تجهیزاتی، رصد می گردد.

وی تاکید نمود: مردم مطمئن باشند نیروهای مسلح ایران غافلگیر نمی شوند و اگر تهدیدی بخواهد خودنمایی کند با قوت و قدرت پاسخ خواهند داد.

امیر سرتیپ پوردستان با بیان اینکه مرزها امروز دیگر به صورت سنتی اداره نمی گردد، گفت: در حال حاضر از سیستم های الکترونیکی استفاده می گردد. در صنعت دفاعی دوربین های بسیار پیشرفته ای را درست نموده است، دوربین ها به صورت تلسکوپی هستند، قبلا باید دکل می زدیم و بالای دکل می رفتیم، الان نه.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش اضافه نمود: دوربین آنتنی خودش هم در روز و هم شب ارتفاع پیدا نموده و تا عمق را رصد می نماید، ضمن اینکه سیستم های پهپادی هم امروز استفاده و تمامی مرزها با پهپاد کنترل می گردد.

وی با تاکید بر اینکه امنیت بسیار خوبی امروز هم در مرزهای شرقی، غربی، شمال غرب و هم در مرزهای جنوب شرق وجود دارد، اعلام کرد: هیچ تهدید نظامی خاصی مرزهای ما را تهدید نمی نماید و اگر هم تهدیدی باشد، می تواند به صورت محدود باشد و این قابلیت و توانمندی هم وجود دارد که این تهدید در همان نطفه خفه گردد و حتی قبل از اینکه به مرزها برسد.

امیر پوردستان اضافه نمود: چون یکی از کارهای عمده ای که در حوزه حفاظت از مرزها انجام می گردد، استفاده از سیستم های اطلاعاتی است، قبل از اینکه تهدیدات به مرزها برسند، شناسایی می شوند و تدبیر این است که تهدید قبل از رسیدن به مرز باید از بین برود. هم در زمین، هم در هوا و هم در دریا.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 20 آبان 1398 شناسه مطلب: 522

به "تمامی حرکات دشمنان در مرزها و منطقه رصد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی حرکات دشمنان در مرزها و منطقه رصد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید