تنش بین چین و هند افزایش می یابد؟

به گزارش اسلیم فا، ایسنا نوشت: نخست وزیر هند با اشاره به درگیری ها در دره گالوان، واقع در لداخ (شمالی ترین قسمت کشمیر هند) گفت ارتش کشورش برای هرگونه اقدام مناسب مختار است.

تنش بین چین و هند افزایش می یابد؟

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایندیا دات کام، نارندرا مودی، نخست وزیر هند آدینه در نشستی مهم در رابطه با تنش مرزی هند-چین در دره گالوان گفت هر آنچه نیروهای مسلح ما باید برای حفاظت از کشورمان انجام دهند، انجام خواهند داد.

او گفت: هند خواهان صلح و دوستی است اما تاکید بر حاکمیت در وهله نخست قرار گرفته است. آزادی کامل به نیروهای مسلح خودمان داده ایم تا هر اقدامی که لازم است، انجام دهند.

به دنبال گفت وگوی مجازی با تمام رهبران سیاسی حاضر در این نشست، نخست وزیر هند تاکید نمود که چین نه وارد مرز ما شده است و نه اینکه آن ها (چین) پستی را از کنترل ما خارج نموده اند. او تاکید نمود: قابلیت گشت زنی ما با توجه به ساخت زیرساخت جدید، خصوصا در امتداد خط کنترل (مرز دوفاکتو میان چین و هند) افزایش یافته است. کل کشور از اقدامات چین در مرز ناراحت و خشمگین است. 20 تن از جوانان ما شهید شدند. سربازان شجاع ما جانفشانی بزرگی برای کشورشان در لداخ انجام دادند و همچنین درسی به آنان که به خودشان اجازه دادند به سرزمین مادری ما نگاه نمایند، آموختند.

او اضافه کرد: هر آنچه نیروهای مسلح ما باید برای حفاظت از کشورمان انجام دهند، چه استقرار نیرو، واکنش، اقدام متقابل هوایی، زمینی یا دریایی، آن ها انجام خواهند داد. نیروهای مسلح هند اکنون به قابلیتی رسیده اند که هیچکس نمی تواند حتی به یک ذره از سرزمین ما چشم داشته باشد. نیروهای مسلح هند قابلیت این را دارند که وارد چندین بخش شوند، حتی بخش هایی که پیشتر نظارت نشده اند. جوانان ما اکنون قادر به دادن هشدار درخور و واکنش هستند.

312 311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 31 مرداد 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1148

به "تنش بین چین و هند افزایش می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنش بین چین و هند افزایش می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید