جان آرات در خطر است، از او سوءاستفاده می گردد

به گزارش اسلیم فا، ساعاتی بعد از کنایه تند پدر آرات حسینی، چهره معروف اینستاگرامی، در مورد جدایی او از سپاهان، مدیر آموزشگاه زردپوشان اصفهانی در اظهاراتی تازه به این اظهارات پاسخ داده و تمرینات انفرادی او را خطر برای سلامتی آرات دانسته است.

جان آرات در خطر است، از او سوءاستفاده می گردد

او بعلاوه از نگاه غیرحرفه ای پدر آرات انتقاد کرد و گفت فشاری که او بر فرزندش ایجاد نموده باعث شده آرات در موقعیتی قرار بگیرد که از انگلیس به ایران برگردد.

مدیر آموزشگاه سپاهان بعلاوه ادعا نموده که پدر او درخواست یک خانه مبله بزرگ و 40 میلیون تومان دستمزد ماهیانه و تغذیه موردنظر خودش را نموده بود و بعلاوه خارج از زمان تمرین تیمی، تمرینات شخصی عجیب برای آرات می گذاشت.

به گزارش ورزش سه، حرف های محمدعلی بصیریان را در ادامه می خوانید:

در ورزش حرفه ای معمولا قرارداد با بازیکنی بسته می گردد که حرفه ای باشد و یک بازیکن حرفه ای قطعا بدون قرارداد در یک سیستم نخواهد بود، آرات از نظر شما بازیکن حرفه ای محسوب می گردد؟ این بازیکن حرفه ای محسوب نمی گردد.

آرات یک استعداد است و از طرف آقای برومند یکی از مربیان ایرانی به ما معرفی گردید که علاقه مند است به باشگاه سپاهان بیاید، باشگاه گفت چون یک استعداد ورزشی است، ما از او حمایت می کنیم، هماهنگ کنید که به اینجا بیاید تا به وسیله باشگاه بتوانیم خدمات لازم را به او بدهیم، چون یک استعداد است و باید از او حمایت گردد.

اول از سپاهان تشکر کردند، حالا اینطور می گویند

برای عقد قرارداد احتیاج بود دو طرف بنشینند مسائل را آنالیز نمایند تا به یک نتیجه برسند. دو نگاه وجود داشت، نگاه ما حمایت از آرات بود، ولی نگاه پدر متفاوت بود. حرف های او ضد و نقیض است. من یک استوری از ایشان دارم که بسیار از باشگاه سپاهان تشکر کردند که رفتار و برخورد خوبی با آنها داشتیم، اسکان و امکانات خوب در اختیارشان قرار دادیم و حالا حرف های دیگری می زنند، این حرف ها ضد و نقیض است، اگر شرایط بد بوده پس آن استوری برای چه بوده؟

پدر آرات گفت حاضر نیستم قرارداد ببندم

ایشان آمدند به ما مراجعه کردند که علاقه دارند در باشگاه سپاهان باشند، باشگاه سپاهان هم با روی باز پذیرفت؛ با حضور آرات و پدرش در استادیوم نقش دنیا جلسه گذاشتیم، مدیریت در آن جلسه از حضور آرات در سپاهان استقبال و اعلام حمایت کردند. بعد از این اتفاقات خانواده حسینی به سفر رفتند و بعد از برگشت پدر، قرارداد طبق مذاکرات قبلی آماده شده بود؛ ولی پدر آرات حاضر به امضای قرارداد نشد و گفت این اقداماتی که در نظر گرفته اید برای من بسیار کم است و من قرارداد را امضا نمی کنم.

محل اسکان او در کنار بازیکنان حرفه ای بود

پدر آرات گفت یک محل اقامت برای ما در نظر بگیرید؛ ما هم در محل اقامتی که ورزشکاران حرفه ای ما اسکان دارند، سرمربی تیم هندبال بزرگسالان، سرمربی تیم والیبال بزرگسالان، برخی بازیکنان فوتبال بزرگسالان آنجا اسکان دارند به ایشان اسکان دادیم. ایشان کاخ می خواستند که من نمی توانستم کاخ در اختیارشان بگذارم. ایشان آمدند و درخواست عجیب و غریبی داشتند، به ما گفتند یک خانه مبله کامل و بزرگ که بتوانم مهمانانمان را پذیرایی کنم بدهید، پول غذا و ماهانه 40 میلیون تومان به من بدهید، همه امکانات برای آموزش بچه در اختیارم قرار دهید.

باشگاه یک مبلغ ماهانه در نظر گرفته بود، مکانی برای اسکان و تمامی هزینه های آموزشی از جمله روانشناس، کارشناس تغذیه، مربی اختصاصی، مربی بدنسازی، تست های پزشکی، اقدامات پزشکی و سلامت در اختیارشان قرار دادیم که ایشان با این مبلغ مخالف بودند.

پدر آرات به پسرش نگاه بیزینسی دارد

باشگاه مبلغ موردنظر پدر آرات را از جنبه حمایتی خارج می داند. معتقد است این مبلغ پیشنهادی جنبه بیزنسی دارد و معین است پدر نگاه بیزینسی به فرزند خود دارد، ضمن اینکه در مدتی که آرات اینجا بود مشاوره های مختلفی انجام دادیم و متوجه شدیم بچه بسیار تحت فشار است و احتمال ایجاد خطر برای بچه و باشگاه زیاد بود و احساس می کنیم در انگلیس هم همین مسئله بود و برای همین به ایران آمدند که امیدوارم اینگونه نباشد.

آرات دست روی سینه می گذاشت و خسته بود

من اگر با بچه خودم رفتار و فشار جدی خارج از عرف بچگانه خودش داشته باشم و مثل یک آدم بزرگ به او نگاه کنم، ممکن است این بچه دچار مشکلاتی گردد، این بچه وقتی سر تمرین می آمد، می دیدیم که دست روی سینه اش می گذارد، به نظر می رسید خسته است و تحت فشار تمرینی سنگین قرار داشت.

چند بار ما دیدیم که بدون هماهنگی با مربی و ما صبح این بچه را به استادیوم می آوردند و هوازی با او کار می کردند، بدون اینکه به مربی بدنساز گفته باشند و با باشگاه هماهنگ نموده باشند. این رفتارها را با این بچه داشتند و خطرناک بود و ممکن بود اتفاقی برای این بچه بیفتد. وقتی در قالب قرار نمی گرفتند، احتمال اینکه این مسئولیت (به خطر افتادن سلامتی آرات) به گردن باشگاه بیفتد وجود داشت.

ما آماده حمایت و یاری هستیم اما...

وقتی آرات در اختیار ماست، تمرین، تغذیه، رفتار، فشاری که باید آورده گردد، مدرسه و... به عهده من است، ولی وقتی پدر و مادر رفتاری اضافه انجام می دهند، این خارج از عرف است و ممکن است به بچه آسیب وارد گردد. ما آماده حمایت هستیم و مجدد اعلام می کنیم ولی به شرطی که تمام اختیارات تمرینی و آموزشی بر عهده ما باشد.

نمی خواستیم از نام آرات سوءاستفاده گردد

اگر قرار بود تبلیغات سوء در پیج آرات گردد، زیبنده نام سپاهان نبود، از همین رو باشگاه به پدر آرات اظهار داشت شما هر گونه تبلیغی خواستید انجام دهید با باشگاه هماهنگ باشید.

آرات یک چهره فوتبالی نیست، اما استعداد دارد

این بچه گناه دارد. آرات تقصیری ندارد. این بچه پاک و معصوم و سالم جز ورزش چیزی نمی خواهد. ولی استفاده ابزاری از او می گردد. من برای آرات آرزوی موفقیت دارم، آرات یک چهره فوتبالی نیست، ولی یک استعداد است که استعداد یادگیری حرکتی بسیار بالایی دارد، هوش بسیار بالایی دارد، ولی سرعتش احتیاج به کار دارد، نمی توانیم به عنوان بازیکن فوتبالیست به او نگاه کنیم کنیم، چون هنوز به سنی نرسیده که تشخیص پوزیشن برایش انجام گردد. ولی با آنالیز ای که روی آن انجام شد استعداد فوتبالی خاصی ندارد و استعداد او در حوزه حرکات نمایشی ورزشی است.

صفحات رشد او بسته شده، نگرانیم

با فشارهایی که به آرات آمده صفحات رشد او بسته شده است. آرات بچگی و بازیگوشی ننموده و از نظر ذهنی با همه بچه ها کاملا فرق دارد. من دلم برای این بچه می سوزد، آرزو داشتم در این باشگاه بود و به او خدمت می کردم، تمام تلاشم را کردم که هر کاری می توانم برای این بچه انجام دهم، ولی مسائل پدرش اجازه نداد این همکاری شکل بگیرد. فشار تمرینی بالا باعث شده صفحات رشد بچه بسته گردد. این بچه احتیاج دارد تمریناتش تغییر کند تا بتواند رشد کند.

پدر آرات دیروز با ما تماس گرفت و گفت که اگر امکان دارد چند روز دیگر در هتل اقامت داشته باشد که با درخواست او موافقت شد و بعد از آن دیگر جواب تلفن ما را نداد. در آخر هم ضروری است همه را به استوری خداحافظی ایشان ارجاع دهم که صحبتی در مورد نارضایتی از شرایط ننموده بودند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1402 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2310

به "جان آرات در خطر است، از او سوءاستفاده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان آرات در خطر است، از او سوءاستفاده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید