دو برابر شدن قیمت جوجه یک روزه

به گزارش اسلیم فا، مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی از دو برابر شدن قیمت جوجه یک روزه خبر داد و گفت: قیمت جوجه یک روزه به طور چشم گیر افزایش یافت. به طوری که در 10 روز گذشته قیمت جوجه یک روزه دو هزار و 300 تومان بود حالا قیمت آن به پنج هزار و 200 تومان رسیده است.

دو برابر شدن قیمت جوجه یک روزه

به گزارش تجارت نیوز، افزایش قیمت دلار علاوه بر اینکه قیمت نهاده های دامی را بالا بُرد حالا قیمت جوجه های یک روزه را هم ظرف 10 روز گذشته دو برابر کرده است. با افزایش نهاده های دامی و بالا رفتن قیمت جوجه یک روزه آیا قیمت مرغ در شب عید گران می شود؟

به گفته مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی، چنانچه دولت نهاده مورد نیاز مرغدار را تهیه کند در شب عید قیمت مرغ به 50 هزار تومان نمی رسد. دولت تا به امروز توانسته 80 درصد ذرت و 50 درصد کنجاله سویا را تامین کند با این شرایط قیمت واقعی مرغ برای مصرف کننده 24 هزار تومان است.

با توجه به افزایش قیمت جوجه یک روزه برنامه بخش خصوصی درباره اصلاح قیمت مرغ چیست؟ محمد علی کمالی سروستانی پاسخ داد: دولت با افزایش قیمت نهاده های دامی، قیمت مرغ را دستوری افزایش داد، اما این قیمت فعلی با واقعیت های تولید همخوانی نداشت. چنانچه ظرف چند روز آینده وزارت صمت و جهادکشاورزی تصمیم جدی درباره اصلاح قیمت مرغ نگیرند از این پس مرغدار ها یا جوجه ریزی نمی کنند یا میزان تولید را کاهش می دهند.

قیمت مرغ چقدر است؟

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره قیمت مرغ گفت: قیمت مرغ زنده نسبت به دو روز گذشته 114 تومان کاهش یافت و به قیمت 18 هزار و 370 تومان رسید. همچنین قیمت مرغ گرم درب کشتارگاه ها 25 هزار تومان است. مرغ برای مصرف کننده نهایی هم 27 تا 29 هزار تومان تمام می شود.

مرغداران می گویند علاوه بر افزایش قیمت جوجه یک روزه مشکل نهاده همچنان لاینحل مانده و چنانچه خوراک طیور با همین شیوه به دست مرغدار برسد ممکن است قیمت مرغ تا انتها سال به کیلویی 40 هزار تومان برسد و بازار دوباره ملتهب شود.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: در حال نزدیک شدن به انتها سال هستیم چنانچه تامین نهاده از سوی دولت اطمینان بخش باشد مرغدار ها سرعت جوجه ریزی را افزایش می دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1422

به "دو برابر شدن قیمت جوجه یک روزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو برابر شدن قیمت جوجه یک روزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید