راه آهن جنوب-شمال ثبت جهانی می گردد

به گزارش اسلیم فا، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به موضوع ثبت جهانی تپه ازبکی اشاره نمود و گفت: هر سال یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار میراث فرهنگی داریم که بر اساس اولویت ثبت این تپه هم در دستور کار قرار گرفته است.

راه آهن جنوب-شمال ثبت جهانی می گردد

به گزارش خبرنگار اسلیم فا منطقه البرز، علی اصغر مونسان با همراهی استاندار البرز و مسئولان استانی پس از حضور در گلزار شهدای چهارصد دستگاه و ادای دین به مقام شهدای البرزی، از کاخ سلیمانیه و مجتمع تفریحی گردشگری رز بازدید کرد.

مونسان در حاشیه این بازدید در جمع اسلیم فا اظهار کرد: البرز پتاسیل های ویژه ای در حوزه گردشگری دارد. همجواری با تهران این امکان را به استان می دهد که بازارهای گردشگری خود را بیش از پیش رونق دهد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال جاری در البرز 1,100 میلیارد تومان در حوزه گردشگری سرمایه گذاری می گردد، گفت: پنج هزار تخت نیز به ظرفیت تخت های اقامتی این استان اضافه خواهد شد.

این مسئول گفت: در کنار ساخت مراکز اقامتی باید به رونق بومگردی این استان نیز توجه ویژه گردد، البرز مناطق طبیعی زیبایی دارد و توجه به این ظرفیت می تواند به رونق گردشگری استان یاری کند.

وی همچنین بر ضرورت رونق صنایع دستی و ایجاد یک بازارچه دائمی در البرز تاکید نمود و گفت: به دنبال ایجاد یک بازارچه دائمی صنایع دستی در البرز هستیم تا بتوانیم ظرفیت های صنایع دستی البرز را بیشتر معرفی کنیم.

او به موضوع ثبت جهانی تپه ازبکی اشاره نمود و گفت: هر سال یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار میراث فرهنگی داریم که بر اساس اولویت ثبت این تپه هم در دستور کار قرار گرفته است.

مونسان در خاتمه اظهار داشت: در حال حاضر پرونده راه آهن شمال به جنوب که یکی از محورهای مهم مواصلاتی است برای ثبت جهانی پیگیری می گردد.

در ادامه استاندار البرز گفت: با توجه به پتانسیل های گردشگری این استان درصدد هستیم که با جذب سرمایه گذاری به رونق گردشگری یاری کنیم.

عزیزاله شهبازی اضافه نمود: برای افرایش ظرفیت های گردشگری البرز ساخت هتل و افزایش تخت های اقامتی در دستور کار قرار گرفته تا البرز از یک استان گذرگاهی به مقصد گردشگری تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 152

به "راه آهن جنوب-شمال ثبت جهانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه آهن جنوب-شمال ثبت جهانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید