روش های فوق حرفه ای برای برخورد با قهر خانم ها!

به گزارش اسلیم فا، اغلب مردان، قهر را نوعی ضعف قلمداد می نمایند و بر عواطف شان قانون همه یا هیچ حکم فرما است.

روش های فوق حرفه ای برای برخورد با قهر خانم ها!

به گزارش قهر یکی از طبیعی ترین واکنش های بشر است که ظاهرا بیشتر در بانوان باب است و آن ها قهر کردن را وسیله ای برای نزدیکی بیشتر و یا اعلام مخالفت و ناراحتی خود استفاده می نمایند. اما چطور باید با قهر خانم ها برخورد کنیم؟!

امروزقصد دارد تا به معرفی ، بپردازد. پس با ما همراه باشید.

قهر از واکنش های طبیعی انسان است و به صورت سرشتی، ژنتیکی و یا محیطی به افراد منتقل می گردد تا جایی که افراد در موقعیت های یکسان به اشکال گوناگون قهر می نمایند.

همه افرادی که قهر می نمایند در موقعیت هایی از زندگی با ناکامی روبرو شده اند و یا به نیاز های مطلوب خود دست نیافته اند، به همین خاطر، به درجات متعددی از قهر متوسل می شوند.

قهر و عوامل ایجاد آن استرس زا است و در اغلب موارد، افرادی که برای رسیدن به مطالبات خود به قهر متوسل می شوند استرس زیادی تحمل می نمایند.

این در حالی است که قهر تا حدودی برای هر دو جنس زن و مرد طبیعی است، اما شواهد عینی نشان می دهد که این عمل بیشتر در زنان دیده می گردد.

اغلب مردان، قهر را نوعی ضعف قلمداد می نمایند و بر عواطف شان قانون همه یا هیچ حکم فرما است.

ولی قهر روندی است که نشان می دهد ارتباط به طور کامل قطع نشده و به احتمال خیلی زیاد به آشتی ختم می گردد.

با این وجود، افرادی که به مطرح شدن و ابراز وجود نیاز دارند و از فقدان اعتماد به نفس رنج می برند، بیش از سایرین در روابط خود قهر می نمایند.

قهر به هیچ عنوان راه درمان نیست و افرادی که به اصطلاح حالی به حالی هستند به راحتی دوستان و آشنایان خود را از دست می دهند؛ چراکه هیچ کس دوست ندارد با فردی که به فواصل کوتاه قهر می نماید ارتباط نزدیک و مستمر داشته باشد.

به همین خاطر، به افراد زودرنج توصیه می گردد که در وهله اول قوه شناخت خود را نسبت به سایر عوامل تنبیه بالا ببرند و بدانند که قهر به تنهایی چاره ساز نیست.

همچنین اعتمادبه نفس و مهارت های کلامی خود را تقویت نمایند و به دیگران هم اجازه دهند که در مواقع متعدد نظرات مخالف خود را ابراز نمایند.

بهتر است همه ما افکار منفی خود را دور بریزیم و علل ناراحتی خود را برای طرف مقابل عنوان کنیم.

همچنین باید راه آشتی را باز بگذاریم و هر چیزی که از دهان مان بیرون می آید را عنوان نکنیم. علاوه بر این، کدورت نباید طولانی مدت باشد، چون از میزان تاثیرگزاری آن می کاهد.

در قهر و آشتی، به ویژه در رابطه مادر و فرزندی، والدین نباید بلافاصله عذرخواهی مکرر کودک را بپذیرند؛ چراکه این امر موجب تکرار رفتار غلط، تقویت عذرخواهی مکرر و در نتیجه اصلاح نشدن رفتار نامناسب می گردد.

8 روش برخورد با قهر زن

اگر همسر شما مدام بابت مسائل با شما قهر می نماید، راه هایی وجود دارند که بتوانید با این رفتار وی روبرو شوید و عشق را دوباره به رابطه بازگردانید.

1. تصمیم درست، بی توجهی یا توجه؟!

هنر در این است که بتوانید تصمیم بگیرید چه زمانی برای صحبت درباره مسائل مناسب است.

گاهی اوقات، تنها چیزی که ضروری است این است که اجازه دهید زمان به بهبود اوضاع یاری کند.

اما شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که با این کناره گیری، همسرتان احساس نکند که از او غفلت نموده اید یا دیگر دوستش ندارید.

شما باید منتظر زمان مناسب باشید و زمانی که او آماده شنیدن است هرگز این فرصت را از دست ندهید.

2. به دل نگیرید

اغلب هنگام قهر و عصبانیت، طرفین رابطه کلماتی را به زبان می آورند که بحث را کاملا منحرف می نماید.

یکی از اشتباهات رایجی که افراد در روابطشان مرتکب می شوند این است که با شنیدن این حرف ها، آن ها را به دل می گیرند و از همسر یا پارتنرشان ناراحت می شوند.

زنان تمایل دارند با بیان مسائل به صورت بزرگنمایی شده آن چیز را مهم نشان دهند.

پس دفعه بعد که همسرتان ناراحت است و می گوید دیگر به شما علاقه ای ندارد، به یاد داشته باشید که او فقط عصبانی است و ضروری است شما عشق بیشتری به او نشان دهید.

3. کار هایی انجام دهید که دوست دارد؛ هر چند کوچک

برای برخورد با قهر زن، لازم نیست او را به یک سفر ببرید یا یک هدیه گران قیمت برایش بخرید. اما مطمئنا می توانید با درست کردن یک شام خوشمزه، یا دریافت فیلم مورد علاقه اش او را خشنود کنید.

اگر می خواهید همسرتان قهر را کنار بگذارد، کافیست با کار های کوچکی که از آن ها لذت می برد خشنودش کنید و خیلی زود می بینید که لبخند بر لبانش بازگشته است.

4. اجازه ندهید همواره قهر اوضاع را کنترل کند

شما نمی توانید هر بار در برخورد با قهر زن، تسلیم شوید و اجازه دهید این به یک عادت تبدیل گردد. به عنوان یک شریک زندگی دلسوز، به او بگویید که کجا را اشتباه نموده است.

برای او بگویید که این برای شما قابل قبول نیست که هربار قهر کند و شما را آزار دهد.

اگر شما هربار تسلیم قهر او شوید ممکن است هیچوقت اشتباهاتش را نفهمد و مدام رفتارش را تکرار کند. کلید ارتباط پیروز، صحبت کردن است. کنترل مطلق خود را به او ندهید.

5. مسائل را از نگاه او ببینید

یک ضرب المثل هست که می گوید: اغلب ما برای آنچه که فکر می کنیم در حال مبارزه نیستیم.

برای مثال، او ممکن است که با شما قهر باشد نه برای اینکه فکر می نماید شما با کسی رابطه دارید بلکه فکر می نماید او از جذابیت کمتری نسبت به دیگری برخوردار است.

شما باید دلایل واقعی مسائل را پیدا کنید و برای درک موضوعات خودتان را جای او بگذارید.

دیدگاه های او ممکن است الزاما اشتباه نباشند و لازم باشد شما تجدید نظر کنید.

6. به گذشته رجوع نکنید

آوردن بحث های گذشته به حال حاضر می تواند بسیار مخرب باشد.

محکومیت هایی مثل دفعه قبل هم همین کار را کردی، اگر تو می توانی این کار را بکنی، چرا من نکنم؟ نه تنها عشق زندگی شما را خراب می نماید بلکه اعتبار شما را نیز از بین می برد.

به خاطر داشته باشید که در یک رابطه صمیمی می توان بحث های گذشته را نادیده گرفت چرا که آن ها در مقابل عشق شما ناچیز هستند.

7. یک جمله جادویی! دوستت دارم

بله، جمله جادویی همان دوستت دارم است، و زمانی که از دهان شما خارج می گردد به این معناست که همه چیز را ذوب می نماید؛ حتی اگر همسرتان قهر باشد یا در ابتدا کوچکترین توجهی به شما نکند، اما مطمئنا تاثیرگذار است. اگر نمی خواهد که با او حرف بزنید، برای او پیام صوتی بفرستید و بگویید که چقدر دوستش دارید. یا یک پیام عاشقانه روی میزش بگذارید. پس منتظر نمانید و دست به کار شوید.

8. اگر برایتان ارزشمند است، هرگز تسلیم نشوید

خب، آیا همسرتان را واقعا شریک زندگی خود می بینید؟

اگر اینطور باشد، نمی توانید با رهاکردن او همه چیز را از دست بدهید.

اگر او همسر شماست پس باید خاص ترین موجود روی زمین برای شما باشد.

او را در آغوش بگیرید و به او بگویید که چقدر برای او ارزش قائل هستید.

در برخورد با قهر زن، بهترین کار محبت کردن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 268

به "روش های فوق حرفه ای برای برخورد با قهر خانم ها!" امتیاز دهید

2 کاربر به "روش های فوق حرفه ای برای برخورد با قهر خانم ها!" امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های فوق حرفه ای برای برخورد با قهر خانم ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید