رکورد شکنی انیمیشن برادران سوپر ماریو ؛ عبور از مرز فروش یک میلیارد دلار

به گزارش اسلیم فا، فیلم انیمیشن برادران سوپر ماریو که یونیورسال و ایلومینیشن با اقتباس از بازی ویدیویی نینتندو ساخته اند امروز از مرز فروش یک میلیارد دلار عبور می نماید.

رکورد شکنی انیمیشن برادران سوپر ماریو ؛ عبور از مرز فروش یک میلیارد دلار

مهر نوشت: انیمیشن برادران سوپر ماریو که با اقتباس از بازی ویدیویی ساخته شده به فروش یک میلیارد دلاری رسید.

فیلم انیمیشن برادران سوپر ماریو که یونیورسال و ایلومینیشن با اقتباس از بازی ویدیویی نینتندو ساخته اند امروز از مرز فروش یک میلیارد دلار عبور می نماید.

به این ترتیب این فیلم یک رکورد دیگر از خود به جای می گذارد و با اکرانی 26 روزه فروش خود را در سراسر دنیا به این سطح می رساند و به دهمین انیمیشن تاریخ بدل می گردد که پیروز شده به این مرز برسد.

در عین حال این انیمیشن اولین فیلم سال 2023 است که از این سطح فروش عبور می نماید.

در آمریکای شمالی سوپر ماریو این هفته با نمایش در 4202 سالن سینما فروشی 37.5 میلیون دلاری را ثبت نموده و آمار فروشش را در مجموع به 487.5 میلیون دلار در بازار داخلی رسانده است و در بازارهای بین المللی نیز این هفته 69 میلیون دلار دیگر فروش نموده تا در مجموع 533 میلیون دلار فروخته باشد و تا آخر امروز آمار فروشش را در سطح دنیا به 1.02 میلیارد دلار برساند.

این فیلم رکوردهای متعددی را در این مدت شکسته و عنوان پرفروش ترین فیلم انیمیشن یونیورسال در بازارهای داخلی را کسب نموده و پس از آن مینیون ها: ظهور گورو با فروش 369.7 میلیون دلار جای دارد. در عین حال این فیلم به سومین فیلم پرفروش تاریخ استودیو پس از دنیای ژوراسیک و ای.تی (البته بدون احتساب تورم) بدل شده است.

این انیمیشن به این ترتیب بیشتر از آن که یک فیلم خانوادگی محسوب گردد شبیه یک بلاک باستر با همه جور مخاطبی عمل نموده که آن را مدیون چندین نسل دنبال کننده بازی های سوپر ماریو است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1402 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2306

به "رکورد شکنی انیمیشن برادران سوپر ماریو ؛ عبور از مرز فروش یک میلیارد دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد شکنی انیمیشن برادران سوپر ماریو ؛ عبور از مرز فروش یک میلیارد دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید