زمان پرداخت سود سال 98 سهام عدالت

به گزارش اسلیم فا، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه گفت: زمان واریز سود سهام عدالت سال 98 بستگی به فعالیت شرکت ها دارد، در صورت انجام اقدامات لازم از سوی شرکت های مربوطه، سود سهامداران را تا خاتمه سال پرداخت می کنیم.

زمان پرداخت سود سال 98 سهام عدالت

به گزارش خبرنگاران، حسین فهیمی امروز (جمعه) در گفتگو با ایرنا درباره زمان واریز سود سال 98 سهام عدالت افزود: امکان واریز سود سهام عدالت افرادی که روش سرمایه گذاری غیرمستقیم را انتخاب کرده اند از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی وجود دارد.

وی گفت: هر کدام از 36 شرکت سرمایه گذاری استانی و ناشران بورسی که برای واریز سود مشمولان سهام عدالت، شرکت سپرده گذاری مرکزی را انتخاب کرده باشند این سود براساس شماره حساب اعلام شده در سجام واریز خواهد شد.

فهیمی گفت: اگر چنانچه مشمول سهام عدالت بخواهد سود خود را به صورت متمرکز دریافت کند و خود به دنبال سود شرکت ها نرود تنها راه این اقدام، ثبت نام در سامانه سجام است تا از این طریق قادر باشیم سود سهامداران را پرداخت کنیم.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سود سهام عدالت تا پایان سال جاری به حساب سهامداران پرداخت می شود یا خیر؟ گفت: این موضوع بستگی به فعالیت شرکت ها دارد، هر کدام از شرکت های سهام عدالت که برای پرداخت سود، شرکت سپرده گذاری را انتخاب کنند و اقدامات لازم را برای این فعالیت انجام دهند، سود سهامداران را تا پایان سال پرداخت می کنیم.

فهیمی گفت: اکنون بالغ بر 120 شرکت حاضر در بورس، سود خود را از طریق شرکت سپرده گذاری برای سهامداران واریز کرده اند و سال جاری بالغ بر 27 میلیون نفر از طریق سامانه جامع توزیع سود، سود سالانه را دریافت کرده اند.

چندی پیش، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام نمود: تا به امروز در سه مرحله سود سهام عدالت به حساب سهامداران پرداخت شد که رقم کلی آن حدود 12 هزار و 700 میلیارد تومان است.

وی گفت: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند باید هرچه زودتر نسبت به ثبت نام در سجام اقدام کنند.

معاون وزیر اقتصاد به ثبت نام 65 تا 73 درصد از سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در سامانه سجام در سه استان کرمان، فارس و یزد اشاره کرد و افزود: در 10 استان دیگر، این میزان 60 تا 73 درصد و در 12 استان، 50 تا 60 درصد بوده است. در عین حال، در هشت استان میزان ثبت نام از 32 تا زیر 50 درصد بوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1565

به "زمان پرداخت سود سال 98 سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان پرداخت سود سال 98 سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید