زیباترین موزه های دنیا کدامند؟

به گزارش اسلیم فا، موزه های دنیا، که آثار تاریخی زیبایی برای نگهداری میراث ارزشمند تاریخ بشری محسوب می شوند، خود یک اثر تاریخی و معماری مجذوب کننده هستند.

زیباترین موزه های دنیا کدامند؟

موزه گوگنهایم در شهر بیلبائو از معروف ترین موزه های دنیا در اسپانیاست. این موزه که به وسیله فرانک گری معمار معروف کانادایی طراحی شده است در کنار رود نرویون واقع شده و محل نگهدای آثار هنرمندان اسپانیایی و بین المللی است.

موزه هرمیتاژ در شهر سنت پترزبورگ روسیه یکی از بزرگترین و قدیمی ترین نگارخانه های هنری و موزه های تاریخ و فرهنگ بشری دنیا است که در کرانه رودخانه نوا قرار داشته و محل نگهداری 3 میلیون اثر است.

قصر پوتالا که روزگاری محل زندگی دالای لاما بود، سازه قرن هفدهمی در شهر لهاسا مرکز تبت است که هم اکنون به عنوان یک موزه ملی مورد استفاده قرار می گیرد. این کاخ بزرگ دارای 13 طبقه و بیش از هزار اتاق و بعلاوه معابد چندصد ساله است.

موزه واتیکان در ایتالیا سالانه پذیرای پنج میلیون جهانگرد است. حتی اگر به آثار هنرمندان نامداری چونمیکل آنژ نیز خیلی علاقه مند نباشید، ساختمان این موزه خود یک اثر هنری فوق العاده است. این موزه در سال 1506 میلادی به وسیله پاپ ژولیوس دوم بنیان نهاده شده است.

موزه سمیه در شهر مکزیکوسیتی به وسیله فرناندو رومر معمار مکزیکی و با مشاوره فرانک گری طراحی شده است. این موزه که دارای دو ساختمان متقارن است در میدان کارسو مکزیکوسیتی واقع شده و نمای آن ها از 16 هزار شش ضلعی آلمینیومی شکل گرفته است که در هر زاویه ای سایه روشن ایجاد می نمایند.

موزه سالوادور دالی در استان فولوریدای آمریکا محل نگهداری بزرگ ترین مجموعه آثار هنری سالوادور دالی خارج از اروپاست که به وسیله رینولد و النا مورس از دوستان نزدیک این نقاش معروف تاسیس شده است.

موزه اورسی پس از لوور فرانسه، مهم ترین و شلوغ ترین موزه فرانسه است که در محل قبلی ایستگاه قطار پاریس و در مجاورت رود سن قرار گرفته است. این موزه که دستور ایجاد آن در سال 1900 برای یک نمایشگاه دنیای صادر شد، خودش یک اثر هنری است که به آن کاخ هنرهای زیبا نیز می گویند.

ساخت موزه تاریخ هنر وین مرکز کشور اتریش در سال 1871 شروع شد و این موزه در سال 1891 برای بازدید عموم کار خود را شروع کرد. این موزه کاخ مانند دارای طراحی داخلی شگفت انگیزی است و دارای یک سالن بزرگ گنبدی شکل و راه پله های بزرگی است.

موزه سلطنتی انتاریو که در شهر تورنتو واقع شده، موزه ای در حوزه هنر و تاریخ است که قدمت آن به اوایل قرن بیبستم میلادی می رسد و محل نگهداری شش میلیون اثر ارزشمند از جمله آثار ایرانی است

موزه اراوان در استان ساموت پراکان تایلند در واقع مجسمه ای پنج طبقه از اراون، فیل سه سر متعلق به اساطیر هندو است. در ساختمان این مسجمه که دارای سقف شیشه ای و رنگ آمیزی شده بسیار زیبایی است آثار آنتیک و قدیمی و مجسمه نگهداری می گردد.

موزه هنرهای اسلامی دوحه در قطر گرچه 10 سال پیش (2008) راه اندازی شده است اما توانسته نام خود را به عنوان یکی از جاذبه های مهم جهانگردی دوحه تثبیت کند.

گالری اوفیتزی در شهر فلورانس ایتالیا یکی از قدیمی ترین و مشهورترین موزه های اروپاست. نقاشی زایش ونوس اثر ساندرو بوتیچلی را می توان نماد زیبایی درونی موزه اوفیتزی دانست اما ساختمان و نمای بیرونی این موزه نیز با ستون های متقارن و پنجره های باشکوه به همان میزان زیباست.

موزه هنر معاصر نیتروی در شهر ریودوژانیروی برزیل به وسیله اسکار نیمایر معمار مشهور برزیلیدر سال 1996 و ساخته شده است.

منبع عکس کاور:Next Holidey

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2151

به "زیباترین موزه های دنیا کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین موزه های دنیا کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید