عضویت در شوراهای دانش آموزی فرصتی برای شکوفایی استعدادهاست

به گزارش اسلیم فا، گزارش خبرنگاران، قاسمعلی خدابنده روز دوشنبه در نشست نمایندگان نهمین دوره مجلس دانش آموزی خراسان رضوی اظهارکرد: عضویت در شوراهای دانش آموزی فرصتی برای پرورش فکر، شکوفایی استعدادها و عملیاتی کردن ایده ها ست.

عضویت در شوراهای دانش آموزی فرصتی برای شکوفایی استعدادهاست

وی اضافه کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار احتیاج داریم در همه ابعاد رشد کنیم و بنیادی ترین عامل در رسیدن به این توسعه قطعا آموزش و پرورش است و وقتی تعیین شد نظام آموزشی کشور توان رسیدن به توسعه پایدار را ندارد، تغییر و تحول در آموزش و پرورش شروع شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی توضیح داد: در این راستا سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین شد و با اجرای این سند دستگاه تعلیم و تربیت از آموزش زدگی صرف فاصله گرفته و مسائل فرهنگی، تربیتی و اخلاقی دانش آموزان در اولویت نهاده شد.

خدابنده گفت: کوشش می کنیم دانش آموز پس از اتمام تحصیلات فردی مومن، اخلاق مدار و متعهد پرورش یابد و سپس این رشد متوازن و تمام ساحتی که در آموزش و پرورش شکل گرفته به سطح جامعه نیز منتقل گردد.

وی در ادامه گفت:در سال تحصیلی جاری حدود 870 هزار دانش آموز در انتخابات شوراهای دانش آموزی شرکت کردند و از بین آن ها 67 هزار دانش آموز به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند و7 هزار و 500 شورای دانش آموزی در مدارس استان تشکیل شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 142

به "عضویت در شوراهای دانش آموزی فرصتی برای شکوفایی استعدادهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضویت در شوراهای دانش آموزی فرصتی برای شکوفایی استعدادهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید