مشکل بیکاری در هرمزگان با بهره گیری از ظرفیت صنایع حل می گردد

به گزارش اسلیم فا، محمد شریعتمداری عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای تدبیر بیان داشت: این مجتمع آموزشی در پنج طبقه با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون تومان توسط بخش خصوصی افتتاح شد.

مشکل بیکاری در هرمزگان با بهره گیری از ظرفیت صنایع حل می گردد

شریعتمداری با بیان اینکه دولت با روش های جدید به دنبال واگذاری برخی از پروژه به بخش غیردولتی است، عنوان نمود: این مرکز قبلاً مرکز آموزش فنی و حرفه ای بوده که با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده و آماده ارائه خدمات آموزشی به 2 هزار نفر ساعت را دارد که در این مرکز، متقاضیان، دوره های مهارت آموزی را فرا می گیرند.

وی با اظهار اینکه مهارت آموزی لازمه ورود به بازار کار است، تاکید نمود: جوانان باید مهارت های لازم را متناسب با بازار کار فرا بگیرند. هرمزگان پتانسیل های طبیعی زیادی برای ایجاد اشتغال دارد اما در زمینهٔ مهارت آموزی جوانان آن چنان کار نشده و باید در این خصوص کوشش بیشتری گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: کوشش دولت تدبیر و امید بر این بوده که در حوزه مهارت آموزی که یکی از نیازمندی های ایجاد اشتغال است، قدم های مهمی را بردارد و با در اختیار قرار دادن مراکز آموزش فنی و حرفه ای همراه با تعهد در یک دوره تعیین، زمینه در اختیار قرار دادن برخی از خدمات قابل ارائه درزمینهٔ تربیت کادر فنی و مربی و هنرجوها را علاوه بر بخش دولتی به بخش غیردولتی نیز مهیا کند و این سیاست ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 116

به "مشکل بیکاری در هرمزگان با بهره گیری از ظرفیت صنایع حل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل بیکاری در هرمزگان با بهره گیری از ظرفیت صنایع حل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید