میزان فرار مالیاتی در ایران چقدر است؟

به گزارش اسلیم فا، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه و در جریان آنالیز مسائل مالی کشور گفت: امروز اولویت اصلی در کشور اصلاح ساختار مالی است. در این حوزه ماموریت های وزارت اقتصاد حائز اهمیت و واجد صندلی ویژه است. یکی از محورهای مهم اصلاح ساختار نیز مولدسازی دارایی های دولت است که از ماموریت های وزارت اقتصاد به شمار می رود.

میزان فرار مالیاتی در ایران چقدر است؟

وی اضافه نمود: وزارت اقتصاد باید برنامه تعیین خود را برای مولدسازی دارایی های دولت اعلام کند. در حال حاضر بیش از 7 هزار میلیارد تومان دارایی های دولت است که اگر 10 درصد آن مولدسازی گردد بخش عمده ای از مسائل دولت حل خواهد شد.

پورابراهیمی ادامه داد: انتظار ما از وزیر اقتصاد و تیم مالی اجرای طرح جامع مالیات است و این که جلوی فرار سرمایه گرفته گردد فرار سرمایه در حال حاضر 60 تا 70 هزار میلیارد تومان برآورد می گردد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به ایجاد پایه های جدید مالیاتی گفت: در مجلس دهم مالیات بر عایدی و مجموع درآمد را مورد آنالیز قرار دادیم و از وزارت اقتصاد هم انتظار همراهی می رفت ولی آنها به سمت مالیات بر فعالیت های اختلال زا رفتند و نهایتا چیزی به عنوان پیشنهاد دولت به مجلس ارائه نشد.

پورابراهیمی با اشاره به تهدیدات بازار سرمایه گفت: شرکت های وابسته به بانک های دولتی باید واگذار شوند چرا بانک ملی مجموعا سرمایه گذاری توسعه ملی و بانک سپه مجموعه سرمایه گذاری امید را واگذار نمی کند.

نماینده مردم کرمان در خاتمه خواهان عرضه سهام شرکت های دولتی باقی مانده و همچنین واگذاری شرکت های متعلق به بانک های دولتی شد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 21 مرداد 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1128

به "میزان فرار مالیاتی در ایران چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان فرار مالیاتی در ایران چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید