هشدار به مشترکان پرمصرف گاز

به گزارش اسلیم فا، به گزارش خبرنگاران، جواد اوجی، وزیر نفت در حاشیه بازدید امروز (جمعه، 21 آبان ماه) از مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: حدود 70 تا 75 درصد مشترکان گاز که در محدوده سقف الگوی مصرف، گاز مصرف می کنند، مطابق پارسال هزینه گاز را پرداخت می کنند، اما مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نمی کنند، بی شک جریمه می شوند.

هشدار به مشترکان پرمصرف گاز

وی با بیان اینکه 25 درصد مشترکان پرمصرف گاز هم اکنون نزدیک به 50 درصد مصرف گاز خانگی را به خود اختصاص داده اند، تأکید کرد: امسال هیچگونه افزایش قیمت گاز را نخواهیم داشت، اما بی شک مشترکان پرمصرف جریمه خواهند شد.

وزیر نفت دمای رفاه در محل کار و خانه را حداکثر 22 درجه اعلام و با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی و برنامه ریزی در مصرف گاز شرح داد: لازم است هموطنان با خاموش کردن وسایل گرمایشی به هنگام خروج از خانه و در ساعات حضور در محل کار و نیز استفاده از لباس گرم در مصرف صرفه جویی کنند.

اوجی با اشاره به وضع تولید گاز از میدان های مستقل و مشترک گازی در دریا و خشکی، خطوط لوله و فرآورش گاز در پالایشگاه ها و میزان مصرف اظهار کرد: همکاران ما با زحمات شبانه روزی حداکثر تولید گاز را رقم زدند، اما امسال زمستان زودرسی داریم و دما در روزهای آینده نیز کاهش خواهد یافت بنابراین نیازمند مدیریت مصرف هستیم.

افزایش 140 میلیون مترمکعبی مصرف گاز

وی رقم کنونی مصرف گاز کشور در بخش خانگی، تجاری و غیرعمده را 490 میلیون مترمکعب بیان نمود و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال 140 میلیون مترمکعب افزایش یافته که رقم بسیار بالایی است.

وزیر نفت با بیان اینکه متأسفانه در 2 تا 3 سال گذشته در بخش سرمایه گذاری در تولید گاز، اتفاقی نیفتاده و به همین دلیل تولید گاز ما مشابه پارسال است، اضافه کرد: این در شرایطی است که مصرف گاز حدود 10 تا 12 درصد افزایش یافته است.

ضرورت توسعه میدان های گازی

اوجی با تأکید بر لزوم سرمایه گذاری در صنعت گاز کشور گفت: طی دو تا سه ماه گذشته، نشست های مختلفی در وزارت نفت و دولت برای افزایش تولید گاز برگزار و برنامه ریزی خوبی اجرا شده است. عملیات اجرایی را در برخی میدان ها آغاز کردیم که از آن جمله توسعه میدان گازی پارس شمالی، تکمیل میدان گازی کیش و همچنین تکمیل فازهای پارس جنوبی است، اما این سرمایه گذاری ها بی شک چند سال زمان خواهد برد تا به افزایش تولید گاز منجر شود.

وی با دعوت از مردم برای مصرف بهینه گاز شرح داد: از همه هموطنان عزیز به ویژه 25 درصد از مشترکان پرمصرف که نزدیک به 50 درصد مصرف گاز خانگی را به خود اختصاص داده اند، تقاضا داریم در بحث مصرف گاز نهایت دقت را به عمل آورده و دمای رفاه 18 تا 19 درجه را رعایت کنند.

منبع: شانا

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1966

به "هشدار به مشترکان پرمصرف گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به مشترکان پرمصرف گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید