هوای تهران از فردا گرم خواهد شد ، کیفیت ناسالم هوای مرکز برای گروه حساس

به گزارش اسلیم فا، افزایش نسبی دمای استان تهران از فردا (20 شهریورماه) و برقراری کیفیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در مرکز طی امروز (19 شهریورماه) پیش بینی می گردد.

هوای تهران از فردا گرم خواهد شد ، کیفیت ناسالم هوای مرکز برای گروه حساس

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، آسمان استان تهران طی چهار روز آینده صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در ارتفاعات گاهی با افزایش ابر پیش بینی می گردد. روز یکشنبه (21 شهریورماه) در بخش های غربی و جنوبی استان وزش باد نسبتا شدید با احتمال خیزش موقت گرد و خاک دور از انتظار نیست.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران امروز (19 شهریورماه) فرایند کاهش نسبی دما و طی شنبه تا دوشنبه (20 تا 22 شهریورماه) فرایند افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد.

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (19 شهریورماه) کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

در طول این روز همراه با جو نسبتاً آرام و پایدار شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد علاوه براین حضور عوامل کافی در بعضی ساعات بعدازظهر سبب فراوری آلاینده ازن خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در پاره ای منطقه ها مورد انتظار است.

شرایط جوی پیش بینی شده تا اواخر وقت امروز (19 شهریورماه) ادامه خواهد داشت و هم زمان با ترافیک شامگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب وجود دارد.

بر اساس سایر پیش بینی های اجرا شده افزایش تدریجی تندی باد تا صبح فردا (20 شهریورماه) تا حدودی از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. اگرچه با افزایش ترافیک صبحگاهی در نخستین روز هفته کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد در طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود بعلاوه با افزایش دما احتمال کاهش کیفیت هوا به علت فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی منطقه ها وجود دارد. در ادامه با حاکمیت جو نسبتاً آرام و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی شنبه (20 شهریورماه) افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 89 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 102 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1857

به "هوای تهران از فردا گرم خواهد شد ، کیفیت ناسالم هوای مرکز برای گروه حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران از فردا گرم خواهد شد ، کیفیت ناسالم هوای مرکز برای گروه حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید