شرایط ناپایدار کرونا در هرمزگان ، به کیش و قشم سفر نکنید

به گزارش اسلیم فا، سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح شرایط بیماری کووید 19 در استان هرمزگان، گفت: با توجه به تاثیر جدی سفرهای بین شهری در شیوع بیماری کرونا از هموطنان می خواهیم از سفر به شهرستان ها و جزایر استان هرمزگان خودداری نمایند.

شرایط ناپایدار کرونا در هرمزگان ، به کیش و قشم سفر نکنید

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: علی رغم آنکه میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از کووید 19 در استان هرمزگان پایین تر از متوسط کشوری است، اما در مجموع شرایط بیماری در استان ناپایدار، حساس و شنماینده است.

وی اضافه کرد: شهرستان های بندر لنگه، بندر خمیر، جاسک، حاجی آباد، بستک، پاویان، میناب و جزیره کیش، قشم و هرمز در این استان در شرایط زرد و مابقی شهرستان های استان در شرایط آبی بیماری قرار دارند و در حال حاضر 104 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این استان بستری هستند که 24 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

لاری بیان نمود: از نکات قوت مدیریت کرونا در استان هرمزگان می توان به انجام تست کووید 19 با هزینه شخصی از مسافرین جزیره کیش، قشم و هرمز اشاره نمود. بر اساس این طرح هرگونه عزیمت مسافرین به جزایر یاد شده از محل اسکله های شهید حقانی، چارک و بندرپل مستلزم ارائه نتایج آزمایش تست منفی کرونا است. امیدواریم با همکاری مردم شاهد بهبود شرایط در این استان باشیم و با توجه به تاثیر جدی سفرهای بین شهری در شیوع بیماری کرونا از هموطنان می خواهیم از سفر به شهرستان ها و جزایر استان هرمزگان خودداری نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1589

به "شرایط ناپایدار کرونا در هرمزگان ، به کیش و قشم سفر نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ناپایدار کرونا در هرمزگان ، به کیش و قشم سفر نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید