کاخ بیلربیی یا قصر بیگلربیگی؛از مجلل ترین کاخ های عثمانی در استانبول، عکس

به گزارش اسلیم فا، کاخ بیلربیی که با نام قصر بیگلربیگی نیز شناخته می شود، از مجلل ترین کاخ های عثمانی در شهر استانبول به شمار می رود و در قرن نوزدهم و در بخش آسیایی شهر استانبول ساخته شده است.

کاخ بیلربیی یا قصر بیگلربیگی؛از مجلل ترین کاخ های عثمانی در استانبول، عکس

این قصر پیش از آن که اقامتگاهی تابستانی برای پادشاهان عثمانی باشد، برای اقامت میهمانان خارجی در نظر گرفته شده بود و به همین دلیل به دکوراسیون داخلی و نمای خارجی آن اهمیت زیادی داده اند.

مجموعه بیلربی از ساختمان کاخ اصلی و چند خانه ییلاقی تشکیل شده است و کاخ اصلی چشم انداز بسیار زیبایی از بسفر دارد. سلطان عبدالحمید دوم، آخرین سال های عمر خود را در حصر خانگی در این کاخ سپری کرد.

همچنین دوک و دوشس ویندزور و خانم اوژنی، ملکه فرانسه به عنوان میهمان در این کاخ اقامت داشته اند. برای ساخت کاخ از سنگ مرمر سفید استفاده و در دکوراسیون داخلی، نقش های شرقی و ترک همراه با تزیینات غربی به کار برده شده است.

لوسترهایی تماشایی، چینی های مخصوص و گلدان های سرامیکی تزئین شده از دیگر جاذبه های درون کاخ هستند که با فرش هایی گران بها، زیبایی منحصربه فردی به آن بخشیده اند.

یکی از بهترین اتاق های این کاخ بخش پذیرایی آن است که حوض و فواره ای زیبا دارد. برای عایق کردن سقف کاخ نیز از نی های حصیری مصری استفاده کرده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1742

به "کاخ بیلربیی یا قصر بیگلربیگی؛از مجلل ترین کاخ های عثمانی در استانبول، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ بیلربیی یا قصر بیگلربیگی؛از مجلل ترین کاخ های عثمانی در استانبول، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید