کریسمس هالیوودی در نشویل

به گزارش اسلیم فا، گروه جهان، این یک پیام ضبط شده است... محل را ترک کنید.... این خودرو حاوی بمب است و ظرف 15 دقیقه منفجر خواهد شد. این صدای هشدار آمیزی بود که اهالی خیابان دوم شهر نشویل در ایالت تنسی را همزمان با صدای تیراندازی از خواب بیدار کرد و دقایقی بعد صدای انفجار آنها را که تصور می کردند، شاهد یک نمایش و شوخی هستند، در بهت و حیرت رها کرد. پلیس امریکا اعلام کرده، این انفجار عمدی بوده است. اما معین نکرده آیا آن را در رده انفجارهای تروریستی قرار می دهد یا نه.

کریسمس هالیوودی در نشویل

به گزارش سایت شبکه خبری سی ان ان، خواب صبح روز کریسمس ساکنان نشویل ابتدا با صدای تیراندازی هایی آشفته شد و آنها را خواب آلود به پشت پنجره ها کشاند تا ببینند چه خبر است. آنها که منازلشان در نزدیک وقوع این انفجار بود، گفته اند، کمی قبل از طلوع خورشید، بعد از شنیدن صدای تیراندازی ها یک موتور سفید رنگ قدیمی را دیدند که کنار خیابان پارک شده بود. سپس صدای هشداری را از یک ون مخصوص گشت و سفر شنیدند که اخطار می داد تا 15 دقیقه دیگر انفجاری رخ خواهد داد. هنوز با گذشت نزدیک به 48ساعت از این رویداد، دلایل آن نامشخص است و تنها شهردار نشویل اعلام کرده، این انفجار ناشی از بمبی عمدی بوده است. سه نفری که بر اثر این انفجار آسیب دیدند در بیمارستان بستری شده اند و در شرایط باثباتی هستند. با این حال پلیس نشویل که منطقه را بسته است، اعلام کرده، در محل انفجار بقایایی کشف کرده است که احتمالاً بقایای جسد یک انسان هستند. به گزارش واشنگتن پست، پلیس و مقامات امنیتی نشویل می گویند، هرچند این انفجار خسارت جانی در بر نداشته است، اما به خاطر بسته شدن محل انفجار دست کم 41 فرصت اقتصادی منطقه تعطیل شده اند و مشخص نیست چه زمانی پیروز به بازگشایی شوند. این در حالی است که اغلب آنها با توجه به آغاز تعطیلات امیدوار بودند، خسارت های کرونایی را که در طول سال متحمل شده بودند، جبران کنند. خیابان دوم نشویل که شاهد انفجار بود، درست در نزدیکی محل تاریخی این شهر که محل بازدید گردشگران است، واقع شده است و از همین رو این انفجار می تواند روی درآمدهای گردشگری این شهر نیز تأثیر بگذارد.

سکوت ترامپ

در پی این انفجار دادستانی امریکا بیان نمود، جزئیات این حادثه در اختیار سرپرست موقت این نهاد قرار گرفته و دستور داده شده است، تمام منابع وزارت دفاع امریکا برای کمک به تحقیقات در اختیار باشند. اطلاعات درباره این انفجار همچنین به دست دونالد ترامپ و جو بایدن رئیس جمهوری مستقر و رئیس جمهوری منتخب امریکا رسیده است. بنا بر گزارش واشنگتن پست، با این حال تنها ساعتی پس از این انفجار ترامپ مارالاگو، استراحتگاه معروف خود را ترک کرد تا به باشگاه بین المللی گلف خود در فلوریدا برود. او سه ساعت گلف بازی کرد و دستور خاصی درباره پیگیری انفجار نداد. اما کاخ سفید اعلام کرده است که اوضاع را در نشویل تحت نظر دارد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1482

به "کریسمس هالیوودی در نشویل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریسمس هالیوودی در نشویل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید