کشف محل دفن 400 مسلمان در اسپانیا

به گزارش اسلیم فا، به گزارش CNN، کارگران اسپانیایی طی یک پروژه جاده سازی در نزدیکی شهر زاراگوزا در حال حفاری بودند که کشف نخستین قبر حین کار سبب شگفتی یکی از کارگران می شود و پس از ورود تیم باستان شناسی و بررسی های بیشتر این رقم به 400 قبر افزایش می یابد. تا به امروز در قبرستان های اسلامی شمال شرق اسپانیا بیش از 4500 جنازه که متعلق به زمان باستان بودند کشف شده است.

کشف محل دفن 400 مسلمان در اسپانیا

همانطور که گفت شد این گروستان متعلق به مسلمانان ساکن اسپانیا می شود و این کشف موجب گشت تا تاریخ شناسان در مورد رقم احتمالی از تعداد مسلمانان ساکن اسپانیا تجدید نظر کنند.

حضور مسلمانان در اسپانیا تاریخ دراز دارد. نخستین بار آن ها در سال 711 میلادی به شبه جزیره ایبری حمله کردند و حکومت آنان به مدت 7 قرن تا 1492 میلادی و تا قبل از شکست مقابل حکومت های مسیحیان پابرجا بود. به طور کلی اعراب نقش پر رنگی در تاریخ اسپانیا داشتند و بناهای مختلفی را در این کشور ایجاد کردند. شهر روندا یکی از مهم ترین سازه های اعراب در اسپانیا محسوب می شود که در ارتفاعات 700 متری ایجاد شد.

کشف این گورستان سبب گشت تا اسپانیایی ها به گذشته و تاریخ خود دست ببرند و آن را ویرایش کنند، چرا که اسپانیایی ها بر این باور بودند که حضور مسلمان در شهر کنونی زاراگوزا و محله Tauste (جایی که این گورستان کشف گشت) بسیار کم رنگ بوده و حتی وجود نداشه است، اما اکنون با کشف بیش از 400 جنازه که متعلق به مسمانان است ورقی ناگفته در تاریخ این کشور باید نوشته شود.

یکی از دلایل قوی که مسلمان بودن این جنازه ها را اثبات می کند موقعیت اسکلت ها است که تمامی آن ها به سمت جنوب شرقی، یعنی مسیری که مکه در آن واقع شده قرار گرفته بودند.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1425

به "کشف محل دفن 400 مسلمان در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف محل دفن 400 مسلمان در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید