10 مکان گردشگری رازآلود در دنیا

به گزارش اسلیم فا، در بعضی از مکان های گردشگری، گزارش ها و دیده های زیادی مبنی بر وجود ارواح یا شبح در آن ها وجود دارد.

10 مکان گردشگری رازآلود در دنیا

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

به گزارش گروه رسانه های اسلیم فا، گردشگران همیشه در سراسر دنیا از مکان های معروف بازید می نمایند. مردم عاشق سلفی دریافت در مکان معروف از جمله برج کج پیزا، کولوسئوم، برج ایفل، دنیای دیزنی و جاهای دیدنی دیگر هستند. اما بسیاری از گردشگران هنگامی که به مرور عکس هایشان می پردازند، در تصاویر خود چیز اضافی دیگری پیدا می نمایند. به عنوان نمونه چهره فردی دیده می گردد که از آب بیرون می آید، در حالی که با کمی جست و جو تعیین می گردد آن فرد سال ها پیش در حادثه یواس اس آریزونا غرق شده بود، یا برروی لوحه های یادبود جنگی سایه هایی دیده می گردد که شبیه سربازانی هستند که وسایل خود را حمل می نمایند. اکنون زمان آن رسیده است تا به بعضی از داستان های عجیب و مرموز کمتر گفته شده از اتفاقات رازآلود مکان های دیدنی دنیا بپردازیم.

10- خواهران اسکیت سوار در پارک مرکزی

جنت و روزتا وان دو خواهر بودند که در دهه 1800 در خانواده های بسیار ثروتمندی در منطقه پارک مرکزی در جنوب نیویورک متولد شدند. والدینشان بسیار از آن ها محافظت می کردند و این دو دختر به ندرت می توانستند بدون آن ها خانه را ترک نمایند. یکی از تنها سرگرمی های جنت و روزتا در زمستان اسکیت بازی روی یخ بود که این کار را در حوضچه پارک مرکزی انجام می دادند. این یکی از معدود مکان هایی بود که آن ها می توانستند به تنهایی بروند. جنت و روزتا بسیار به هم صمیمی بودند و هر دو در سال 1880، در فاصله چند ماه از دنیا رفتند.

در طول جنگ دنیای اول، برای اولین بار گزارش شد که یک جفت روح اسکیت باز در حوضچه پارک مرکزی رویت شده است. گفته شده که ارواح خواهران نمی توانند سرگرمی مورد علاقه خود را رها نمایند و با پوشیدن همان لباس هایی که هنگام اسکیت بازی در یک قرن قبل در آنجا می پوشند دوباره به حوضچه برمی گردند. همچنین رویت شده است که خواهران در تابستان در حال اسکیت بازی هستند و اسکیت های آن ها در حال عبور از هوا درست بالای سطح آب در حوضچه است.

9- ارواح قلعه کاسا لوما

کاسا لوما یک عمارت به سبک معماری گوتیک ریوایول است که دارای باغی گسترده بوده و در تورنتو واقع شده است. این عمارت در 460 فوت بالاتر از سطح دریا نهاده شده است و توسط معمار E.J. Lennox طراحی شده، این عمارت برای فیلمبرداری چندین صحنه فیلم و تلویزیون استفاده شده و همچنین یک مکان محبوب برای برگزاری مراسم های عروسی لاکچری و گران قیمت است. البته کاسا لوما بیشتر به خاطر داستان های ارواح ترسناک خود مشهور شده است. میهمانان و کارمندان به طور یکسانی گزارش داده اند که یک خانم را به رنگ سفید مشاهده می نمایند، گمان می رود این شخص روح یک خدمتکار است که در دهه 1900 در این محل کار می کرد. همچنین خبری از خندیدن و صحبت کردن بچه هایی منتشر شده در حالی که هیچ بچه ای در آن حوالی دیده نشده، حتی بعضی ادعا می نمایند که روح بی قرار هنری پالت را که مأموریت ساخت این عمارت برعهده او گذاشته شده بود و همچنین همسرش مری پالت را دیده اند. تمام قسمت قصر حتی تونلی که به اصطبل این عمارت منتهی می گردد خالی از سکنه است. بسیاری از بازدیدنمایندگان ادعا می نمایند که موهایشان کشیده شده یا احساس می نمایند چیزی از آن ها به طور ناگهانی دزدیده شده است. این همه گزارش عجیب برای یک مکان، غیرمعارف است.

8- قلعه تاریخی دوور

شهرستان کنت قلعه های تماشایی زیادی دارد که یکی از آن ها قلعه دوور است، این قلعه در قرن یازدهم ساخته شده و مکانی تماشایی و باشکوه و البته بزرگ ترین قلعه انگلستان است. این مکان به خاطر نقش دفاعی مهمی که در طول تاریخ داشته به کلید ورود به انگلستان معروف شده، جای تعجب نیست که با چنین تاریخ پرتنشی، قلعه دوور برای فعالیت های ماوراء الطبیعه مشهور شده باشد.

گفته می گردد که در اتاق خواب پادشاه، نیم تنه پایینی یک شخص از میان درب عبور می نماید و ناپدید می گردد. کارمندان گزارش نموده اند که همان شبح را دیده اند و به دنبال آن رفته اند، اما او سرگردان است و در محیط قلعه پرسه می زند. سایر گزارشات حاکی از آن است که بازدیدنمایندگان صدای طبلی را شنیده اند که در نبرد ها نواخته می گردد و یک روح بدون سر در سالن ها راه می رود. علاوه بر خم شدن در ها و صدای فریاد هایی که به گوش می رسد، تعداد زیادی از سربازان با لباس فرم نیز دیده شده است.

7- طاق نصرت یا طاق خودکشی

طاق پیروزی یا طاق نصرت بنای یادبودی است که به منظور ادای احترام و افتخار به سربازانی ساخته شده که در طول تاریخ و به ویژه در دوران حکومت ناپلئون جان خود را در راه فرانسه فدا نموده اند. طاق پیروزی یا طاق نصرت یکی از مشهورترین نقاط دیدنی دنیا است، اما متأسفانه تعداد بسیار زیادی علاقه دارند در آن خودکشی نمایند. در سال 1878، مردی از فراز این بنای تاریخی پرید و با برخورد به زمین، فوراً درگذشت. در سال 1908 نیز، یک زن از بالای این بنای تاریخی خود را به پایین انداخت.

در روز ملی فرانسه در سال 1914، زن جوانی به نام رز با معشوقه خود نزاع کرد و در یک جنون آنی، رز به بالا طاق نصرت رفته و خود را به پایین انداخت. اکنون، هر بار که یک رژه از این بنای تاریخی عبور می نماید، رز دوباره پرش مرگش را تکرار می نماید و موجب وحشت کسانی می گردد که در آن منطقه حضور دارند. گزارش های زیادی در هنگام عبور رژه و همزمانی آن با خودکشی یک زن از بالا طاق که در هنگام برخورد با زمین ناپدید می گردد، وجود دارد.

6- دره پادشاهان و روح سرگردان عنخ آمون

دره پادشاهان نام دره ای باستانی در کشور مصر است که در کرانه باختری رود نیل و در مقابل شهر باستانی تبس (شهر کنونی اقصر) نهاده شده است. دره پادشاهان در دوران مصر باستان گورستان فرعون ها و دیگر اشراف است. تا به امروز این دره شامل 63 مقبره است، مقبره بسیاری از پسران رامسس بزرگ از جمله توت عنخ آمون در دره پادشاهان واقع شده و این مکان را به یکی از مشهورترین دره های توریستی دنیا تبدیل نموده است. این مکان به قصه های ماوراء طبیعی معروف است. گفته می گردد که باستان شناسان با راهنمایی ارواح بی قرار از شاهان و اشراف زادگان باستان در دره پادشاهان مقبره ها را کشف می نمایند. با این وجود، مشهورترین داستان شبح وار راجع به این دره، دیدن شبح یک فرعون مصری است که نیمه شب بر ارابه سوار می گردد. گزارش شده که این شبح یقه طلایی و عمامه باستانی می پوشد و ارابه او توسط اسب های سیاه کشیده می شوند.

5- تماشاخانه Breytenbach

تئاتر Breytenbach در پرتوریا، آفریقای جنوبی به عنوان یک باشگاه آلمانی آغاز به کار کرد، اما خاتمه به دست امیلی هابهاوس رسید که در آنجا یک مدرسه صنایع دستی را تاسیس کرد. در سال 1918 که آنفلوانزا شیوع پیدا کرد و باعث مرگ میلیون ها نفر شد، این ساختمان به عنوان یک بیمارستان موقت مورد استفاده نهاده شد. کسانی که از این بیماری جان سالم به در نبردند در تماشاخانه Breytenbach دفن شدند.

یک پرستار به نام هدر از بچه ها بیمار در بیمارستان مراقبت کرد تا اینکه وی نیز این ویروس را گرفت و درگذشت. وقتی هدر جان خود را از دست داد یک افسانه مشهور به وجود آمد. گفته می گردد که پرستار هرگز شغل خود را بعد از مرگ کنار نگذاشته است.

گروهی از محققان ماوراء الطبیعه آنقدر به این ماجرا علاقه داشتند که در خصوص این تئاتر تحقیق کردند. آن ها ادعا می کردند که صدای یک پیانو در حال نواختن را شنیده اند و شاهد ارواح بچه هایی بودند که بر روی صحنه می دوند. بعضی از محققان گزارش کردند که احساس می نمایند فردی در حال تماشای آن ها و دنبال آن ها است، همچنین گزارش هایی از شنیدن صدای نا مفهومی که درخواست یاری می نماید نیز وجود دارد.

4- پل بندرگاه سیدنی و پل میانه کریک

پل بندرگاه سیدنی که با نام Coat hanger نیز شناخته می گردد، یک پل دیدنی است که در سال 1932 افتتاح شد. این بلندترین پل قوسی فولادی و ششمین پل طاقی در دنیا است. برطبق آنچه که گفته شده، اقدامات ایمنی در هنگام ساخت این پل مطابق استاندارد نبوده، در مدت ساخت پل، 16 نفر کشته شدند، اما مرگ 3 مخفی ماند. گفته می گردد که 3 پیمانکار به داخل ستون ها افتادند و مردند، هنگامی که جسد آن ها کشف شد، سازندگان تصمیم دریافتد که، چون بازیابی اجساد بسیار پرهزینه و سخت است بقایای آن ها در این پل باقی بماند. از آن زمان به بعد اشباه مختلفی در این پل دیده می گردد. البته این تنها پل شبح زده در استرالیا نیست. در پل میانه کریک در نزدیکی پارک ویک هرست، بسیاری از مسافران گزارش نموده اند که تصویر کلی از یک روح را دیدند، یک دختر که لباس سفید پوشیده است و با حرکت دادن اتومبیل باعث سقوط آن ها از پل می گردد، چند سال پیش، مستندی در این باره ساخته شد و چندین عضو خدمه فیلمبرداری پس از ساخت مستند بیمار شدند.

3- قلعه شانیوار وادا

قلعه شانیوار وادا در سال 1732 در قلب شهر پونا در کشور هند ساخته شد. پس از ظهور امپراتوری ماراتا، این مکان عمدتاً در قرن 18 برای سیاست هند مورد استفاده نهاده شد. در سال 1828، این قلعه در آتش سوزی بزرگی تقریباً نابود شد، اما دیوار های باقیمانده آن هم اکنون پذیرای دنیاگردان از سراسر دنیا است. قلعه شانیوار وادا، سهم نسبتاً خوبی از افسانه های ترسناک دارد. یکی از آن ها در خصوص شاهزاده جوان به نام نارایانرا است که توسط یکی از بستگان داخل قلعه به قتل رسیده است. گفته می گردد که در طول قتل شاهزاده مدام فریاد می زد. اکنون زمانی که ماه کامل می گردد، اگر در محوطه قلعه پرسه بزنید، صدای روح شاهزاده را خواهید شنید که برای یاری با صدای بلند فریاد می زند. نسخه دیگر این افسانه می گوید که فریاد زدن فقط در شب ماه نو قابل شنیدن است، زیرا قتل وحشیانه و بریدن بدن شاهزاده در دیواره های ویران شده قلعه شانیوار وادا تکرار می گردد.

2- شهر قدیمی استکهلم

در سال 1520، پس از حمله پادشاه دانمارک به سوئد که تحت رهبری کریستیان دوم رخ داد، عضو از اشراف سوئدی که برای ترک مخالفت و ضدیتشان سوگند یاد نکرند، در میدان اصلی شهر قدیمی استور توریت یا به دار آویخته شدند یا گردنشان زده شد. این واقعه هولناک به نام حمام خون استکهلم معروف شد. برطبق این افسانه اگر در 7 تا 9 نوامبر به طور اتفاقی شبانه در میدان سرگردان شوید، ممکن است خون اشراف را ببینید که به آرامی بر روی تخته سنگ ها جاری می گردد. همچنین ادعا شده که 82 سنگ سفید در یک ساختمان قرمز به یاد کسانی که قرن ها پیش در چنین مرگ وحشتناکی جان خود را از دست در میدان تعبیه شده است.

1- برج های هایلند

برج های هایلند سه بلوک از آپارتمان 12 طبقه در سلانگور را تشکیل می دادند. این بلوک ها بین سال های 1974 و 1982 ساخته شد و خاتمه به خانه جدید بسیاری از مهاجران تبدیل شد. در 11 دسامبر 1993، ترکیدن لوله های آب پربار و آب های بیش از حد و باران های موسمی به یک فاجعه غیرقابل تصور منجر شد. بلوک 1 برج های هایلند با یک انفجار بزرگ فروریخت و 48 جسد در طول عملیات جست و جو و نجات پیدا شد. به طور طبیعی، داستان های ارواح و افسانه های شهری در پی وقوع این حادثه وحشتناک افزایش پیدا کرد.

در سال 1994، یک راننده تاکسی ادعا کرد که یک مسافر زن را در نیمه شب سوار کرد، او اصرار داشت که می خواهد برج های هایلند برود. به محض رسیدن به محله مخروبه، راننده از زن سؤال کرد که چرا شما باید در آن زمان شب در آنجا باشد. زن گفت: من چند مورد از اموال خود را در اینجا جاگذاشته ام. وقتی راننده سؤال کرد چه چیزی می تواند آنقدر مهم باشد که شما نتوانید چند ساعت صبر کنید، زن پاسخ داد: بدن و زندگی من. من سال گذشته در اینجا درگذشتم. و سپس در تاریکی ناپدید شد.

یک داستان مشابه با آن روایت شده است که یک محقق ماوراء الطبیعه به دنبال شواهدی از فعالیت ارواح در محل بود، او پسر بچه ای کوچکی را به طور تصادفی ملاقات کرد که از پله به بالا فرار می کرد، مرد از کودک پرسید که در آنجا چه کاری دارد، کودک در جواب گفت: من به دنبال بازوی دیگرم هستم، آن را در آن ساختمان گم کردم. در سال 2018، اعلام شد که مکان متروکه به یک پارک تفریحی تبدیل می گردد. این طرح ها هنوز در سال 2019 با هدف آغاز ساخت و ساز در سال 2020 مورد بحث قرار می گیرد.

منبع : باشگاه اسلیم فا

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 552

به "10 مکان گردشگری رازآلود در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مکان گردشگری رازآلود در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید