آمریکا: تجربه سوریه در لیبی درحال تکرار است

به گزارش اسلیم فا، معاون وزیر خارجه آمریکا بدون اشاره به دخالت های آمریکا و نیز طرفداری این کشور از یکی از طرف های درگیر در لیبی نسبت به جنگ نیابتی و وخامت اوضاع در این کشور هشدار داد.

آمریکا: تجربه سوریه در لیبی درحال تکرار است

به گزارش گروه بین الملل اسلیم فا به نقل از پایگاه خبری الوسط- لیبیا معاون امور خاور نزدیک وزیر خارجه آمریکا گفت: آنچه که در لیبی شاهد آن هستیم تکرار تجربه سوریه است.

دیوید شنکر با تاکید بر توقف جنگ نیابتی در لیبی گفت: ما می دانیم یک جنگ نیابتی در لیبی بین ترکیه و روسیه وجود دارد. همچنین شاهد یک جنگ منطقه ای در این کشور هستیم که در آن فرانسه نیز شرکت دارد لذا نظارت بر اجرای قطعنامه ممنوعیت ورود سلاح و تجهیزات نظامی به لیبی تشدید گردد.

وی با بیان اینکه تفاوت هایی در جنگ سوریه و لیبی وجود دارد، توضیح داد: اگر به دخالت و نقش آفرینی بیگانگان در جنگ لیبی سرانجام داده نگردد، بحران این کشور از کنترل خارج خواهد شد.

شکنر با ابراز نگرانی از مشارکت جنگنده های روسیه در جنگ داخلی لیبی گفت: این موضوع باعث داغ تر شدن تنور جنگ در این کشور می گردد.

فرماندهی مستقل نظامی آمریکا در آفریقا آفریکوم چهارشنبه گذشته اعلام نمود: روسیه به تازگی 14 فروند جنگنده به پایگاه هوایی الجفره واقع در شرق لیبی انتقال داده و این جنگنده ها از نوع میگ 29 و میگ 24 هستند.

آفریکوم توضیح داد: جنگنده های مزبور برای حمایت هوایی از مزدوران روس هستند که در کنار نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر علیه دولت وفاق ملی (مورد تائید سازمان ملل) می جنگند.

معاون وزیر خارجه آمریکا مصوبات کنفرانس برلین که با حضور اعضای شورای امنیت و نقش آفرینان در جنگ لیبی برگزار گردید را بهترین راه چاره برای سرانجام دادن به جنگ داخلی لیبی دانست و گفت : در نشست برلین تمام شرکت کنندگان در آن بر اجرای آتش بس، تشویق طرف های متخاصم به تشکیل کمیته نظارت برآتش بس و فراهم شدن مقدمات گفت وگو های لیبیایی- لیبیایی توافق کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1092

به "آمریکا: تجربه سوریه در لیبی درحال تکرار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: تجربه سوریه در لیبی درحال تکرار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید