اختصاص 95 تخت به بیماران کرونایی

به گزارش اسلیم فا، خبرنگاران/لرستان معاون درمان بیمارستان شفا از اختصاص 95 تخت ویژه و معمولی برای پذیرش بیماران کرونایی در این بیمارستان اطلاع داد.

اختصاص 95 تخت به بیماران کرونایی

دکتر حسین شایسته در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر شاهد بهره برداری از ظرفیت بالای بیمارستان فوق تخصصی شفا در بخش های مختلف جراحی قلب، داخلی، زنان، ناباروری و ... و همچنین پلی کلینیک تخصصی با امکانات متنوع و پیشرفته هستیم.

وی با اشاره به اختصاص ظرفیت ویژه ای از بیمارستان شفا به بحث ویروس کرونا و بیماران کرونایی، مطرح نمود: در مجموع حدود 95 تخت ویژه و معمولی برای پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان اختصاص داده شد که در زمان اوج شیوع ویروس این ظرفیت کاملاً پر شد اما اکنون کمتر از 10 بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری هستند.

شایسته اضافه نمود: براساس آخرین ارزیابی های فصل پاییز میزان مرگ و میر بیماران کرونایی بدحال در بیمارستان شفا با حدود 15 درصد، بسیار کمتر از میانگین جهانی با حدود 45 درصد است.

وی ادامه داد: بیمارستان شفا به عنوان عظیم ترین بیمارستان خصوصی کشور با ظرفیت 300 تخت بستری شامل شش بخش داخلی جراحی، 14 اتاق عمل تخصصی ازجمله زایشگاه مجزا و اتاق عمل قلب باز اختصاصی، دو بخش ICU، دو بخش CCU، بچه ها و بخش ناباروری با یاری پرسنل خود در دو دهه گذشته کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته و سهم کوچکی از بار درمان کشور را به دوش کشیده است.

شایسته با اشاره به این که بیمارستان شفا تنها بیمارستان خصوصی در کشور است که با تمام بیمه های پایه و مکمل طرف قرارداد است، مطرح نمود: تمام کوشش ما این بوده که همیشه خدمات درمانی در بالاترین کیفیت به مددجویان ارائه گردد.

معاون درمان بیمارستان شفا با اشاره به فعالیت نزدیک به 1000 نفر پرسنل تخصصی و فوق تخصصی در رده های مختلف درمانی و غیردرمانی در این بیمارستان، توضیح داد: این کادر درمانی و اداری بیمارستان شفا را به یکی از منسجم ترین و کارآمدترین مراکز درمانی کشور تبدیل نموده است.

وی ادامه داد: تمام کوشش ما این است که بتوانیم با ارائه خدمات با کیفیت و به روز درمانی به مردم استان و کشور، گامی مؤثر و مثبت در راستای پیشرفت درمان کشور برداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1566

به "اختصاص 95 تخت به بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 95 تخت به بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید