ارائه خدمات بیمه بازرگانی به شرکت های دانش بنیان

به گزارش اسلیم فا، دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارائه خدمات بیمه بازرگانی شرکت های دانش بنیان در چهار حوزه آتش سوزی، مسئولیت، اشخاص و مهندسی شکست ماشین آلات اطلاع داد.

ارائه خدمات بیمه بازرگانی به شرکت های دانش بنیان

به گزارش اسلیم فا، سید محمد صاحبکار با اشاره به ضرورت افزایش ضریب نفوذ بیمه های بازرگانی در میان شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: فعالیت های فراوری و بازرگانی شرکت های دانش بنیان دارای ریسک های متعددی از جمله مسئولیت ناشی از شکست ماشین آلات است که اگر مورد بی توجهی قرار گیرد می تواند دارایی ها و محصولات شرکت ها را با خطر روبرو سازد.

وی اضافه نمود: به همین منظور و برای کاهش ریسک این فعالیت ها، تفاهم نامه ای میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شد و بر اساس آن بیمه ایران تخفیفات و تسهیلاتی را در حوزه بیمه های بازرگانی به شرکت های دانش بنیان ارائه می دهد.

دبیر کار گروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان درباره نحوه استفاده شرکت های دانش بنیان از این خدمات شرح داد: شرکت های دانش بنیان برای بهره مندی از این تسهیلات ابتدا به نمایندگی های منتخب بیمه ایران که فهرست آنها در سامانه دانش بنیان قرار گرفته است، مراجعه نموده و درخواست خود را به منظور گرفتن بیمه نامه مورد نظر ارائه دهند.

صاحبکار ادامه داد: پس از تعیین شدن نوع بیمه از سوی نمایندگی ها، شرکت ها با مراجعه به پورتال bizservices.ir می توانند درخواست خود را در بخش حمایت های بیمه ای ثبت نمایند. در نهایت پس ارزیابی و تایید، معرفی نامه ای از سوی کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نماینده بیمه ایران ارائه ابلاغ گردیده و صدور بیمه نامه از سوی نمایندگی های منتخب دنبال می گردد.

وی خاطر نشان کرد: توصیه می گردد شرکت های دانش بنیان قبل از اقدام به ارائه درخواست خدمات بیمه بازرگانی بیمه ایران، با مراجعه به سامانه شرکت های دانش بنیان به نشانی www.Daneshbonyan.ir در بخش حمایت های ذیل قانون، شرایط بیمه نامه ها و فهرست نمایندگان منتخب بیمه ایران را مشاهده و سپس اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.

منبع: isna.ir
انتشار: 14 شهریور 1397 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 12

به "ارائه خدمات بیمه بازرگانی به شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات بیمه بازرگانی به شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید