اقتصاد عربستان دوباره در رکود فرو رفت

به گزارش اسلیم فا، درحالی که اقتصاد عربستان در ماه جولای از خود ثباتی نشان داده بود، اما به علت افزایش شدید مالیات بر ارزش افزوده و کاهش تقاضا در این کشور، شرایط کسب و کار در بخش خصوصی غیرنفتی آن در ماه آگوست بدتر شد.

اقتصاد عربستان دوباره در رکود فرو رفت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نتایج یک آنالیز نشان داد، شرایط کسب و کار در بخش خصوصی غیرنفتی عربستان در ماه آگوست بدتر شده و تقاضا در این کشور به دنبال افزایش شدید مالیات بر ارزش افزوده آسیب دیده است.

به گزارش رویترز، بر اساس آنالیز فصلی آی اچ اس مارکت، شاخص مدیران خرید عربستان از 50 در ماه جولای به 48.8 کاهش یافته است که رقم زیر 50 نشان از رکود دارد.

گزارش آی اچ اس نشان داد: اقتصاد این کشور پس از ثبات در ماه جولای، در ماه آگوست دوباره به رکود برگشت، زیرا شرکت ها از کاهش قابل توجهی در کسب و کار های جدید خبر دادند که تاحد زیادی به افزایش مالیات بر ارزش افزوده و اقدامات فاصله گذاری اجتماعی بود.

عربستان که عظیم ترین صادرکننده نفت در دنیا است، مالیات بر ارزش افزوده را در ماه جولای سه برابر کرد و به 15 درصد رساند تا خزانه را که به علت قیمت پایین نفت خالی شده بود، تقویت کند. بعضی اقتصاددان ها معتقدند که این اقدام عربستان بهبود مالی این کشور از تاثرات شیوع کرونا را کند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1268

به "اقتصاد عربستان دوباره در رکود فرو رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد عربستان دوباره در رکود فرو رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید