ایجاد خزانه واحد شهرداری چه تاثیری بر عملکرد شهرداری داشت؟

به گزارش اسلیم فا، رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس آنچه اعلام شده، چند ده میلیارد تومان از هزینه های جاری با ایجاد خزانه واحد بین سازمان ها و شرکت ها کاهش یافته و به پروژه های عمرانی اختصاص یافته است.

ایجاد خزانه واحد شهرداری چه تاثیری بر عملکرد شهرداری داشت؟

به گزارش خبرنگاران، میثم مظفر با بیان اینکه یکپارچه شدن حساب سازمان ها و شرکت های زیر نظر شهرداری منجر به تحقق خزانه داری واحد، مدیریت تحقق بودجه و توزیع عادلانه منابع شهرداری می گردد، اظهار کرد: شهرداری با مصوبه شورا اقدام به ایجاد این حساب کرد تا حساب های پراکنده جمع آوری گردد و هر شرکت و سازمان یک حساب مشترک و قابل رصد داشته باشد.

او توضیح داد: ایجاد خزانه واحد به این معنا نیست که استقلال و بعلاوه حساب شرکت ها و سازمان ها از بین برود و این حساب در شهرداری مرکز باشد، بلکه به این معناست که پایش مجدد صورت بگیرد.

مظفر با بیان اینکه افتتاح شماره حساب طبق قانون باید به تصویب شورا برسد، یادآوری کرد: با افتتاح این خزانه واحد، از بسیاری از انحرافات بودجه شرکت ها، سازمان ها و منطقه ها جلوگیری خواهد شد؛ چرا که در گذشته و در بعضی موارد به بهانه دستمزد و حقوق، عایدیها بیش از قاعده مصوب در حوزه های جاری هزینه می شد.

سهم شمال شهر از منابع عایدیی تهران

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این که پیش از این دچار آشفتگی و بی نظمی اقتصادی بودیم، اظهار کرد: با ایجاد خزانه واحد سازمان ها و شرکت ها، امکان رصد بودجه و پرداخت هزینه های جاری و عمرانی و کنترل پیشرفت فیزیکی پروژه ها فراهم می گردد.

مظفر با تأکید بر اینکه شهرداری باید بتواند پروژه ها را اولویت بندی کند و تخصیص منابع را نیز بر اساس این اولویت انجام دهد، گفت: بخش مهمی از عایدی شهرداری تهران از منطقه ها شاقتصادی شهر تأمین گردد و باید بین شرکت ها و سازمان های منطقه ها جنوبی نیز تقسیم گردد. شرکت های برخوردار که به صورت سنتی عایدی بالایی داشتند، باید شناسایی شوند و باز توزیع منابع صورت بگیرد.

مظفر گفت: چند ده میلیارد تومان هزینه های جاری، پس از ایجاد خزانه واحد کاهش پیدا نموده و به جای اینکه منابع به صورت جاری، هزینه گردد، با اختصاص آن، پروژه ها فعال شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 شهریور 1401 بروزرسانی: 29 شهریور 1401 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2209

به "ایجاد خزانه واحد شهرداری چه تاثیری بر عملکرد شهرداری داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد خزانه واحد شهرداری چه تاثیری بر عملکرد شهرداری داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید