بازداشت بیش از 60 مظنون به همکاری با عاملان کودتای نافرجام ترکیه

به گزارش اسلیم فا، نیروهای امنیتی ترکیه بیش از 60 نفر را به اتهام ارتباط با عاملان کودتای نافرجام سه سال پیش بازداشت کردند.

بازداشت بیش از 60 مظنون به همکاری با عاملان کودتای نافرجام ترکیه

بهترین تجربه سفر را با هزینه سفر ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویاییو بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیکر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،سیاست آنکارا در بازداشت مخالفان و پاکسازی نهادها و سازمان های دولتی از اعضا و وابستگان جنبش فتح الله گولن واعظ و اپوزیسیون آمریکانشین دولت ترکیه همچنان ادامه دارد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی دادستانی آنکارا امروز (چهارشنبه) برای صد نفر از مظنونان به همکاری با سازمان گولن و دست داشتن در کودتای نافرجام پانزدهم جولای 2016 حکم بازداشت صادر کرد که نیروهای امنیتی تا کنون 62 نفر از آنها را بازداشت کردند.

این افراد که شامل نظامیان فعلی و پیشین نیروهای مسلح ترکیه هستند، به استفاده از نرم افزار بای لاک - برنامه مورد استفاده عوامل گولن در شب کودتا - متهم شده اند. مقامات ترکیه می گویند عوامل کودتای سال قبل پس از آنکه گروه های ارتباطی آنها در شبکه اجتماعی واتس آپ لو رفته بود، از نرم افزار بای لاک برای هماهنگی استفاده کردند.

آنکارا سازمان گولن را - که اعضای آن به صورت مویرگی در بیشتر نهادها و سازمان های دولتی ترکیه نفوذ نموده بودند - تروریستی و عامل کودتای نافرجام 15 جولای 2016 می داند و از آمریکا خواسته که او را به ترکیه بازگرداند.

در جریان این کودتا که توسط تعداد زیادی از نظامیان ترکیه و با توسل به ادوات ارتش مانند تانک، جنگنده و بالگرد انجام شد، حدود 250 نفر کشته و بیش از دو هزار نفر زخمی شدند.

دولت ترکیه از زمان وقوع کودتای نافرجام تا کنون، ضمن اعمال حالت فوق العاده در ترکیه (که یک سال پیش منقضی شد) بیش از 70 هزار نفر را بازداشت و حدود 170 هزار نفر را از مشاغل دولتی اخراج نموده است. این بازداشت ها و اخراج ها هنوز هم ادامه دارد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 742

به "بازداشت بیش از 60 مظنون به همکاری با عاملان کودتای نافرجام ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت بیش از 60 مظنون به همکاری با عاملان کودتای نافرجام ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید