برند ملی زعفران ایران در آلمان رونمایی شد

به گزارش اسلیم فا، رئیس شورای ملی زعفران ایران از رونمایی از برند ملی زعفران ایران در نمایشگاه بزرگ مواد غذایی آلمان(آنوگا) اطلاع داد.

برند ملی زعفران ایران در آلمان رونمایی شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند، محسن احتشام با اشاره به اینکه نمایشگاه بزرگ مواد غذایی آلمان (آنوگا) در شهر کلن آلمان از 13 الی 17 مهر سال جاری برگزار می گردد، اظهار کرد: این نمایشگاه یکی از برجسته ترین نمایشگاه های مواد غذایی جهان برای تجارت خرده فروشی، خدمات غذایی و بازار کترینگ به شمار می آید.

وی اضافه نمود: این نمایشگاه خاص از 10 نمایشگاه تجاری جدا در زیر یک سقف تشکیل شده که بر روندهای آینده متمرکز است.

رئیس شورای ملی زعفران ایران بیان نمود: منابع بی شماری از الهام بخشی در سراسر فضای 280 هزار مترمربعی نمایشگاه وجود دارند و در کنار نمایش روندهای آینده بازار، برنامه های تکمیلی جذاب و احتیاج فرصت های تجاری فوق العاده، در انتظار کسانی است که فرصت ارائه محصولات خود را در این نمایشگاه دارند.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند گفت: فعالیت های گسترده اتاق بازرگانی بیرجند در این چندساله باعث شد تا 400 تن زرشک از استان خراسان جنوبی صادر گردد و در غرفه های نمایشگاه بزرگ مواد غذایی جهان از جمله نمایشگاه آنوگا به نمایش گذاشته گردد در حالی که در طول پنج سال گذشته این میزان کمتر از 50 تن بوده است.

احتشام با اشاره به حضور بیش از 150 کشور جهان در این نمایشگاه، اضافه نمود: از ایران 26 شرکت در زمینه خشکبار، زرشک، زعفران، پسته، کشمش، انجیر و خرما در این نمایشگاه حضور دارند.

وی اظهار کرد: در این نمایشگاه برای نخستین بار از برند ملی زعفران و علامت جمعی زعفران با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت، رئیس شورای ملی زعفران و رئیس اتاق بازرگانی بیرجند، رئیس اتاق بازرگانی اردبیل، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران، رئیس اتحادیه گیاهان دارویی و جمعی از صادرکنندگان نمونه کشور رونمایی شد.

رئیس شورای ملی زعفران ایران یادآور شد: در دوره قبلی حدود 160 هزار بازدیدکننده تجاری از 192 کشور شرکت نموده بودند و در این دوره با هفت هزار غرفه از 150 کشور دور هم جمع شده اند و فرصت بسیار مناسبی برای فتح بازارهای جدید برای شرکت کنندگان ایرانی و سایر کشورها است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 431

به "برند ملی زعفران ایران در آلمان رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برند ملی زعفران ایران در آلمان رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید