بزرگترین تظاهرات در بانکوک از هنگام کودتای 2014، معترضان سلام سه انگشتی بازی های گرسنگی را می دهند

به گزارش اسلیم فا، هزاران نفر از مردم تایلند در بزرگترین تظاهرات از هنگام کودتای 2014 به خیابان های بانکوک پایتخت این کشور سرازیر شدند.

بزرگترین تظاهرات در بانکوک از هنگام کودتای 2014، معترضان سلام سه انگشتی بازی های گرسنگی را می دهند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش اسلیم فا به نقل از گاردین این تظاهرات در روز شنبه 23 آذر در اعتراض به اقدامات در ممنوع کردن حزب مخالف دولت فعلی به رهبری پرایوث چان-اوچا، حاکم نظامی پیشین است.

 • دیکتاتور پیشین تایلند، نخست وزیر فعلی

 • عکس روز: اعتراض به دروغ

این تظاهرات که به فراخوان رهبر حزب مخالف آینده در پیش، تاناتورن جوآنگرونگروآنگکیت، میلیاردر 41 ساله انجام می گردد، یادآور تظاهرات خیابانی پرشماری است که در طول دو دهه گذشته در سیاست پرفرازونشیب تایلند اتفاق افتاده است.

 • تاریخچه اعتراضات در تایلند
 • روزهای ناآرام تایلند
 • تظاهرات علیه دولت تایلند

 • عکس روز: جدال مسلحانه در خیابان های پایتخت تایلند
 • معترضان تایلندی به دنبال تعطیلی کامل بانکوک هستند

 • دفتر نخست وزیر تایلند در محاصره معترضان

 • فرار نخست وزیر سابق تایلند به دبی

 • تاناتورن: این تازه آغاز کار است

نشانه ای از حضور عمده پلیس یا کوشش برای جلوگیری از این بززگترین تظاهرات از هنگام به دست گیری قدرت بوسیله پرایوث در سال 2014 که به اسم سرانجام دادن به خشونت خیابانی انجام شد، دیده نمی شد.

تاناتورن به طرفدارانش که پیاده روها و خیابان های اطراف مرکز ام بی کی در قلب مرکز خرید و تجاری بانکوک را پر نموده بودند و به او سلام سه انگشتی فیلم های بازی های گرسنگی را می دادند، گفت: این تازه آغاز کار است.

او گفت: امروز نمایشی از قدرت است تا دیگران هم در آینده نترسند و به خیابان بیایند. تظاهرات واقعی در ماه آینده خواهد بود.

تاناتورن از هنگام انتخابات ماه مارس که مخالفان می گویند به نفع نظامیان در آن تقلب شده است، به یکی از صریح ترین منتقدان دولت به رهبری پرایوث 65 ساله درآمده است.

هیات نظارت بر انتخابات تایلند از دادگاه قانون اساسی تایلند خواسته است تا حزب آینده پیش رو را به اتهام زیر پا گذاشتن قوانین انتخاباباتی با دریافت قرض چند میلیون دلاری از تاناتورن، منحل کند.

دادگاه قانون اساسی ماه پیش تاناتورن را به خاطر نگهداشتن سهامش در یک شرکت رسانه ای در زمان ثبت نام به عنوان نامزد در انتخابات گناهکار شناخت و صلاحیت او را به عنوان عضو مجلس رد کرد. تارانتورن به این رای اعتراض نموده است و می گوید هدف از این کار جلوگیری از گذار صلح آمیز به دموکراسی در تایلند است.

 • آینده پیش رو، حزب نورسیده سیاسی

حزب آینده پیش رو به رهبری تاناتورن که سابقه ای نداشت، در نخستین انتخابات پس از کودتای نظامی به رهبری پرایوث، نخست وزیر فعلی به مقام سوم رسید. برنامه های سیاسی پیشروی این حزب حمایت فراوانی را در میان جوانانی به دست آورده است که با نظامیان محافظه کار حاکم یا خونتا مخالفند.

حزب تاناتورن به دنبال وضع متمم های برای قانون اساسی است تا آن را دموکراتیک تر کند. دولت تایلند زیر سلطه خونتا قانون اساسی جدیدی را تصویب کرد که در آن قدرت بیشتری به نظامیان، دادگاه ها و بوروکرات های ارشد در مقابل مقامات انتخابی داده شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 601

به "بزرگترین تظاهرات در بانکوک از هنگام کودتای 2014، معترضان سلام سه انگشتی بازی های گرسنگی را می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین تظاهرات در بانکوک از هنگام کودتای 2014، معترضان سلام سه انگشتی بازی های گرسنگی را می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید