تداوم بارش بهاره در7 استان ایران

به گزارش اسلیم فا، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن پیش بینی بارش پراکنده در تعدادی از استان ها طی امروز و دو روز آینده، 21 تا 23 اردیبهشت، از کاهش کیفیت هوا بر اثر وقوع گرد و خاک در سیستان و بلوچستان اطلاع داد.

تداوم بارش بهاره در7 استان ایران

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: بنا به تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (21 اردیبهشت) رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در خراسان شمالی، شرق سمنان، ارتفاعات گلستان، نیمه شمالی خراسان رضوی، بخش هایی از استان کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: فردا (22 اردیبهشت) بارش پراکنده در نوار شمالی کشور در شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، و دامنه های شمالی البرز مرکزی و شمال خراسان رضوی همچنین در ساعات بعدازظهر برای استان های اصفهان، یزد و کرمان پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه نمود: پس فردا (23 اردیبهشت) در دامنه های البرز مرکزی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران، سمنان و دامنه های زاگرس مرکزی در استان های قم، مرکزی، اصفهان، چهار محال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و دامنه زاگرس جنوبی در استان های کرمان، شمال هرمزگان، و در استان سیستان و بلوچستان و یزد رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

وظیفه با اشاره به اینکه فردا و پس فردا (22 و 23 اردیبهشت) به علت وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان پدیده خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود، گفت: طی دو روز آینده به دلیل وزش باد شدید مرکز و شرق خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خاتمه گفت: فردا (22 اردیبهشت) آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 28 و 18 درجه سانتیگراد است. پس فردا (23 اردیبهشت) آسمان پایتخت کمی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز دوشنبه 28 و 18 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 225

به "تداوم بارش بهاره در7 استان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش بهاره در7 استان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید