سامانه بارشی وارد کشور می شود ، هشدار سازمان هواشناسی برای 23 استان

به گزارش اسلیم فا، سازمان هواشناسی با اشاره به ورود 2 سامانه بارشی به کشور طی امروز و هفته آینده نسبت به احتمال آب گرفتگی، برخورد صاعقه و بارش تگرگ در 23 استان هشدار داد.

سامانه بارشی وارد کشور می شود ، هشدار سازمان هواشناسی برای 23 استان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی منطقه ها استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شرق خوزستان و شمال و نیمه غربی سمنان رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در استان های گیلان، مازندران و غرب گلستان بارش باران پیش بینی می شود.

فردا جمعه در برخی منطقه ها استان های گلستان، مازندران، خراسان شمالی، شمال و غرب خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، یزد، کرمان و نیمه شمالی فارس رگبار باران گاهی وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

شنبه آینده در برخی منطقه ها استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، شرق اصفهان و ارتفاعات سمنان رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی روی می دهد.

از روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی تازه به کشور در برخی منطقه ها غرب، جنوب غرب، روز دوشنبه در جنوب غرب، غرب، برخی منطقه ها شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در نوار غربی و بخش هایی از مرکز کشور و فردا در بخش هایی از مرکز آسمان غبارآلود می شود. شنبه در نوار شرقی، یکشنبه در بخش هایی از مرکز و روز دوشنبه در جنوب غرب و مرکز کشور با افزایش سرعت وزش باد خیزش گردوخاک پیش بینی شده است.

دمای هوا امروز و فردا در اردبیل و استان های ساحلی 6 تا 10 درجه کاهش و از روز شنبه تا دوشنبه آینده به تدریج افزایش می یابد.

توصیف سامانه اول: گردوخاک

زمان پایان: جمعه 1401/02/02

نوع مخاطره: کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، وزش باد شدید موقت

منطقه اثر:

پنجشنبه 1401/02/01: لرستان، همدان، سمنان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، قم، البرز، مرکزی، جنوب تهران، خوزستان، ایلام، اصفهان، فارس و یزد.

جمعه 1401/02/02: اصفهان، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سمنان، خراسان شمالی و یزد.

اثر مخاطره: احتمال اختلال در پروازها، احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال ها و احتمال آسیب به سازه های موقت مانند گلخانه ها و تابلو های تبلیغاتی.

توصیه: احتیاط در تردد بین شهری بویژه در جاده های کویری، پرهیز از حضور و حرکات ورزشی در فضای باز بویژه گروه های حساس، احتیاط در عبور ازحاشیه تابلو های تبلیغاتی، اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، عدم پارک خودرو ها در اطراف موارد ذکر شده و حفاظت از صنعت کشاورزی و تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات حساس به گردوخاک.

توصیف سامانه دوم: نفوذ سامانه بارشی

زمان شروع: پنج شنبه 1401/02/01

زمان پایان: شنبه 1401/02/03

نوع مخاطره: رگبار باران همراه با وزش باد شدید موقت، در نواحی مستعد گردوخاک، رعدوبرق، برخورد صاعقه و تگرگ.

منطقه اثر:

پنجشنبه 1401/02/01: گیلان، مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی، تهران، البرز، قزوین، زنجان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، قم، سمنان، مازندران، اصفهان و شمال فارس.

جمعه 1401/02/02: مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، یزد و ارتفاعات و دامنه در نیمه شمالی کرمان.

شنبه 1401/02/03: خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد و شمال سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: کاهش دید، احتمال آب گرفتگی محلی، لغزندگی جاده ها، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، احتمال برخورد صاعقه، و احتمال بارش تگرگ.

توصیه: احتیاط در سفر های برون شهری، عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و احتیاط در عبور از کنار مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو و تمهیدات لازم در صنعت کشاورزی.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2136

به "سامانه بارشی وارد کشور می شود ، هشدار سازمان هواشناسی برای 23 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی وارد کشور می شود ، هشدار سازمان هواشناسی برای 23 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید