حملات سایبری به بیمارستان های جهان افزایش یافت

به گزارش اسلیم فا به نقل از ایونینگ استاندارد، طبق گزارش یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده سرویس وب در دنیا، در عصر شیوع ویروس کرونا بیمارستان های سراسر دنیا با موج حملات سایبری اتوماتیک روزافزون دست و پنجه نرم می کنند.

حملات سایبری به بیمارستان های جهان افزایش یافت

طبق اطلاعاتی که شرکت کلاد فلر(Cloudflare) منتشر کرده، بخش خدمات درمانی در جهان شاهد 2 برابر شدن ترافیک درخواست های دسترسی جعلی است که هدف آنها از دسترس خارج کردن وب سایت ها است. به طور کلی این حملاتDDoS نام دارند.

به گفته محققان سایبری، بیمارستان هایی که به دلیل درمان بیماران کووید19 حجم کاری زیادی داشتند، شاهد افزایش قابل توجه چنین حملاتی بودند.

کلاد فلر در آخرین گزارش خود اشاره می کند از ماه ژانویه شاهد افزایش تعداد و وسعت حملات مشابه بوده است. این در حالی است که حملات سایبری در ماه می به نقطه اوج رسیده بوده است.

همچنین طبق آخرین گزارش شبکه کلاد فلر، بزرگترین حمله سایبریDDoS به مشتریان این شرکت درماه ژوئن اتفاق افتاده است. طی این حمله سایبری که 4 روز ادامه داشت، در هر ثانیه بیش از 750 میلیون درخواست غیر مجاز دسترسی به وب سایت یکی ازمشتریان آن سرازیر می شد. این حمله سایبری از 300 هزار IP آدرس مختلف انجام می شد.

به گفته کارشناسان هدف چنین حمله هایی اخاذی است. البته کلاد فلر فاش نکرده کدام بیمارستان ها هدف حمله های سایبری بوده اند. اما بیشتر آنها سازمان هایی در آمریکا، آلمان، کانادا و انگلیس را هدف گرفته بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1232

به "حملات سایبری به بیمارستان های جهان افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات سایبری به بیمارستان های جهان افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید