خبرنگاران آمریکا 8 نفر را به جاسوسی برای چین متهم کرد

به گزارش اسلیم فا، تهران- خبرنگاران- وزارت دادگستری آمریکا 8 نفر را به همکاری با دولت چین برای تجسس متهم و اظهار داشت که 5 نفر از آنان بازداشت شده اند.

خبرنگاران آمریکا 8 نفر را به جاسوسی برای چین متهم کرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش چهارشنبه شب خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت دادگستری آمریکا 8 نفر را متهم کرد که برای دولت چین کار نموده و یک نفر را در ایالت نیوجرسی که تحت تعقیب پکن است، تحت فشار قرار داده اند تا برای محاکمه شدن به چین بازگردد.

وزارت دادگستری آمریکا که 5 نفر از این افراد را روز چهارشنبه بازداشت نموده، مدعی شده است که این افراد در عملیات مخفی دولت چین برای ترساندن و تحت فشار قرار و آزار قرار دادن اهداف پکن نقش داشته اند.

بنا بر ادعای واشنگتن، این اقدامات بخشی از عملیات شکار روباه پکن بوده که برای شناسایی اتباع فراری چین با اهداف مشروع طراحی شده، اما در عمل از آن برای تعقیب مخالفان و رقیبان سیاسی سوء استفاده شده است.

در این پرونده خاص، وزارت دادگستری آمریکا ادعا نموده که این متهم مردی را که پیشتر در یکی از شهرهای چین مقامی در دولت محلی داشته، به وسیله آزار خانواده او تحت فشار قرار داده اند تا به چین بازگشته و تحت محاکمه قرار گیرد.

به گفته مقام های قضایی آمریکا، این افراد یادداشتی برای این مقام پیشین چین که از 10 سال گذشته در آمریکا زندگی می نماید، ارسال نموده و گفته اند اگر به چین بازگشته و 10 سال حبس را تحمل کند، خانواده اش در امان خواهند بود و آزار آن ها به سرانجام خواهد رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1356

به "خبرنگاران آمریکا 8 نفر را به جاسوسی برای چین متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا 8 نفر را به جاسوسی برای چین متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید