خبرنگاران روسیه نتیجه سومین نشست کارگروه دریای خزر را مثبت ارزیابی کرد

به گزارش اسلیم فا، مسکو - خبرنگاران - وزارت امورخارجه روسیه در باره سومین جلسه کارگروه سطح بالای دریای خزر که در مسکو برگزار گردید، در بیانیه ای نتایج نشست این کار گروه را مثبت ارزیابی کرد.

خبرنگاران روسیه نتیجه سومین نشست کارگروه دریای خزر را مثبت ارزیابی کرد

به گزارش خبرنگاران وزارت خارجه روسیه شامگاه پنجشنبه در بیانیه ای نوشت، در این مذاکرات که هشتم و نهم فوریه (20 و 21 بهمن) برگزار گردید هیئت های جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان، روسیه، قراقستان و ترکمنستان نتایج مذاکرات را مثبت ارزیابی کردند.

هیئت های جمهوری آذربایجان به سرپرستی خالافوف ، جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی باقری مقدم ، قزاقستان به ریاست آمان ژولووا و فدراسیون روسیه به ریاست پتروکف و ترکمنستان به ریاست آتاجانو در این نشست شرکت داشتند.

این جلسه به ریاست میخائیل اول پتراکف مسوول هیات روسی توسط سرگئی لاوروف وزیر امور خارحه فدراسیون روسیه افتتاح و اداره شده است.

در این گزارش آمده است، بحث در خصوص پیش نویس توافق نامه در خصوص روش ایجاد خطوط مستقیم در دریای خزر ادامه یافت و با تعدادی از مفاد آن موافقت شد.

طرفین با آنالیز همکاری در دریای خزر بر اجرای تصمیمات پنجمین اجلاس تاکید کردند.

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای 21 مرداد 97 در پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در شهر آکتائو قزاقستان؛ توسط سران جمهوری اسلامی ایران، روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان امضا شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1640

به "خبرنگاران روسیه نتیجه سومین نشست کارگروه دریای خزر را مثبت ارزیابی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه نتیجه سومین نشست کارگروه دریای خزر را مثبت ارزیابی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید