درخواست هیات تطبیق باعث تعلل در اجرای طرح کاپ می گردد

به گزارش اسلیم فا، تهران (پانا) - نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهر تهران گفت اگر اجرای طرح کاپ منوط به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان باشد عملا زحمات شورا از بین خواهد رفت. تصویب این درخواست محدود کننده اختیارات شورا است و به لحاظ تصمیم گیری باعث تعلل در اجرای این طرح می گردد.

درخواست هیات تطبیق باعث تعلل در اجرای طرح کاپ می گردد

سید حسن رسولی در جریان رسیدگی به اعتراض هیات تطبیق به مصوبه طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران، اظهار کرد: هیات تطبیق دو اصلاحیه در این مصوبه داشته است. اصلاحیه اول حضور نمایندگان فرمانداری و استانداری است که آنچنان محل مناقشه نیست. به نظرم اگر نماینده استانداری در کمیته راهبردی اجرای این طرح حضور داشته باشد به این معنی است که همه فرمانداری های تابعه هم هستند. اما صحیح نیست که فرمانداری تهران حضور داشته باشد اما فرمانداری شهر ری که فرمانداری مستقلی است در ترکیب حضور نداشته باشد. بنابراین اگر بناست فرمانداری تهران حضور داشته باشد، فرمانداری شهر ری هم باید در ترکیب قرار گیرد. در غیر این صورت حضور نماینده استانداری به عنوان نماینده همه فرمانداری ها کافی است.

رسولی ادامه داد: اما بخش دوم درخواست هیات تطبیق این است که اجرای طرح کاپ منوط به تائید و تصویب کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان و استان کند و شورای نگهبان اجرای آن را منوط به تصویب هیات وزیران کند. اگر قرار باشد اجرای این طرح منوط به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان باشد عملا زحمات شورا از بین خواهد رفت. تصویب این درخواست محدود کننده اختیارات شورا است و هم به لحاظ تصمیم گیری باعث تعلل در اجرای طرح کاپ می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1725

به "درخواست هیات تطبیق باعث تعلل در اجرای طرح کاپ می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست هیات تطبیق باعث تعلل در اجرای طرح کاپ می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید