رشد 60 پله ای اقتصاد دانش بنیان در 5 سال گذشته

به گزارش اسلیم فا، به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز یکشنبه 29 دی ماه در نشست مشترک با اعضای اتحادیه های کشاورزی و دانش بنیان که با حضور معاون وزیر تعاون و همچنین رئیس اتاق تعاون ایران برگزار گردید با اشاره به رشد اقتصاد دانش بنیان در 5 سال گذشته، گفت: دیدگاه اقتصاد نفتی باعث می گردد که گمان کنیم که با اقتصاد وابسته به نفت همه مسائل درست می گردد در حالی این موضوع باعث از بین رفتن اکوسیستم شده است.

رشد 60 پله ای اقتصاد دانش بنیان در 5 سال گذشته

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: طی 10 سال گذشته با پول نفت، پایه های اکوسیستم را از بین برده ایم و باید به یاری علم و دانش و روحیه کارآفرینی دوباره این اکوسیستم را فعال کنیم.

ستاری با اشاره به 4 میلیون دانشجوی در حال تحصیل و 13 میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی، اعلام نمود: این آمار نشان می دهد که نیروی انسانی لازم برای فعالیت های دانش بنیان در کشور داریم.

وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان در 5 سال گذشته، 60 پله رشد داشته است و از رتبه 120 به 61 رسیده، ادامه داد: از ظرفیت های تعاونی ها می توانیم برای فعالیت های دانش بنیان استفاده کنیم. بسیاری از تعاونی ها اگر به روش سنتی فعالیت خود را ادامه دهند، در آینده از بین می فرایند. بنابراین برای جلوگیری از این امر باید نگاه استارت آپی داشته باشند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه استارت آپ ها احتیاج به وام ندارند، یادآور شد: در بخش استارت آپ ها سرمایه گذاری خطرپذیر داریم و با توجه به اینکه تعاونی ها بازارهای بزرگی در اختیار دارند، باید در مرحله نخست تعاونی ها بتوانند بازارهای خود را در اختیار استارت آپ ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت های خود استقبال نمایند.

ستاری تأکید کرد: علاوه بر این باید از شرکت های موجود نیز حمایت کنیم تا در بازار رقابتی حاضر شوند و فعالیت خود را ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 785

به "رشد 60 پله ای اقتصاد دانش بنیان در 5 سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 60 پله ای اقتصاد دانش بنیان در 5 سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید