زمان مورد احتیاج برای صدور کارت سوخت ، ثبت 80 هزار تقاضا در روز

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از دریافت روزانه بیش از 70 هزار درخواست کارت سوخت المثنی و صدور روزانه نزدیک به 50 هزار کارت سوخت برای متقاضیان اطلاع داد.

زمان مورد احتیاج برای صدور کارت سوخت ، ثبت 80 هزار تقاضا در روز

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، شهرام رضایی اظهار کرد: به طور میانگین روزانه 70 تا 80 هزار درخواست کارت سوخت سوخت المثنی ثبت می گردد، این در حالی است که تا پیش از اعلام سهمیه بندی بنزین با وجود تاکیدهای شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی روزانه 5 هزار درخواست در سامانه ثبت می شد.

وی با اشاره به این که از ابتدای روز آدینه (24 آبان ماه) تا روز شنبه (9 آذرماه) نزدیک به 800 هزار درخواست کارت سوخت المثنی دریافت نموده ایم، گفت: ظرفیت فراوری و صدور کارت سوخت المثنی در شرایط عادی روزانه 30 هزار کارت سوخت است، اما زیرساخت های ما آمادگی ارتقای این عدد تا رقم 50 هزار عدد را نیز دارد که هم اکنون با کل ظرفیت در حال فراوری و صدور هستیم.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکید نمود: با گذشت نزدیک به دو هفته از اعلام طرح سهمیه بندی بنزین تعداد درخواست های کارت سوخت المثنی کاهش نیافته است و همچنان روزانه بیش از 60 هزار تقاضا در سیستم ثبت می گردد.

بنا بر اعلام وزارت نفت، رضایی، زمان موردنیاز برای صدور کارت سوخت متقاضیان را در شرایط عادی حدود دو تا سه هفته بیان کرد و گفت: این زمان با افزایش تعداد تقاضاها پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، به حدود یک ماه و نیم افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه سهمیه خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها تا 6 ماه آینده در کارت سوخت وسایل نقلیه قابل ذخیره است، هموطنان عزیز در این باره نگرانی نداشته باشند.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اطلاعیه ای در خردادماه سال جاری بیان کرد که عرضه بنزین به خودروها از 20 مردادماه سال جاری فقط با ارائه کارت هوشمند سوخت انجام می گردد. این شرکت در نخستین ساعت روز آدینه، 24 آبان ماه با صدور اطلاعیه ای بیان کرد که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی مالی سران سه قوه، سهمیه بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز شروع شد. متقاضیان دریافت کارت هوشمند سوخت المثنی می توانند درخواست خود را به وسیله مراجعه به پلیس +10 یا سامانه epolice.ir به ثبت برسانند.

  • خودروهای دارای وکالتنامه چگونه کارت سوخت بگیرند؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 27 دی 1398 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 669

به "زمان مورد احتیاج برای صدور کارت سوخت ، ثبت 80 هزار تقاضا در روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان مورد احتیاج برای صدور کارت سوخت ، ثبت 80 هزار تقاضا در روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید