شکست بعدی ایران مقابل لهستان

به گزارش اسلیم فا، هفته پایانی مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت های لیگ ملت های والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در چهاردهمین بازی خود امروز (سه شنبه) از ساعت 17:30 مقابل تیم ملی لهستان صف آرایی کرد. کوبیاک و کورک دو بازیکن جنجالی این تیم امروز غایب هستند.

شکست بعدی ایران مقابل لهستان

با تصمیم ولادیمیر الکنو، مسعود غلامی، مرتضی شریفی، علی اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، بردیا سعادت، جواد کریمی و آرمان صالحی بازیکنان شروع کننده در ترکیب اصلی مقابل تیم لهستان بودند.

ویتال هنین نیز در حالی که کوبیاک و کورک را از ترکیب 14 نفره امروز خط زده بود در شروع بازی نیز از لئون، چهره شاخص این تیم استفاده نکرد و با ترکیب کامل متفاوت مقابل ایران حاضر شد.

ست نخست؛ 25 بر 20 به سود لهستان

لهستانی ها در شروع بازی فزونی در حمله را از آن خود کردند تا با کسب 4 امتیاز متوالی 4 اختلاف امتیاز ایجاد کنند و همین باعث شد الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. اما این وقفه تأثیری نداشت و نخستین زمان استراحت فنی با فزونی 8 بر 4 لهستان همراه شد. دفاع بی نقص در کنار حمله خوب لهستان باعث شد تا اختلاف امتیاز افزایش پیدا کند و دومین زمان استراحت فنی با فزونی 16 بر 8 لهستان به پایان رسد. در ادامه حریف رفته رفته اختلاف امتیاز را افزایش داد و بازی با فزونی 19 بر 12 لهستان همراه شد تا الکنو معروف و غفور را بجای کریمی و سعادت وارد زمین کند. این تعویض باعث شد ایران 3 امتیاز متوالی کسب کند و اختلاف امتیاز کاهش یابد. با حضور معروف شرایط تیم ایران از نظر روانی بهبود یافت و اختلاف امتیاز به عدد 2 کاهش یافت تا لهستان 22 بر 20 پیش باشد. در نهایت لهستان 25 بر 20 پیروز شد.

ست دوم؛ 25 بر 20 به سود لهستان

در شروع ست دوم ایران بازی برابر با لهستان داشت و نخستین زمان استراحت فنی با فزونی 8 بر 7 حریف همراه شد. در ادامه رفته رفته لهستان بار دیگر اختلاف امتیاز را به عدد 4 افزایش داد تا با نتیجه 13 بر 9 پیش بیفتد. الکنو یکبار دیگر سعید معروف و امیر غفور را به جای کریمی و سعادت وارد زمین کرد و ایران امتیازات از دست رفته را جبران کرد تا دو تیم در امتیاز 14 برابر شوند و هنین مجبور به دریافت تایم استراحت کند. این وقفه جواب داد و لهستان پیروز شد دومین زمان استراحت فنی را با نتیجه 16 بر 14 پیروز به پایان برساند. در ادامه این بار ایران بود که با کسب دو امتیاز متوالی پیروز شد یک بار دیگر بازی را در امتیاز 16 برابر کند. بازی تا امتیاز 20 برابر پیش رفت و در ادامه لهستان با آبشارهای سرعتی یک بار دیگر اختلاف امتیاز را ایجاد کردند و دومین ست هم با فزونی 25 بر 20 لهستان همراه شد.

ست سوم؛ 25 بر 16 به سود لهستان

سرویس های خوب و دفاع بی نقص لهستان باعث شد تا شروع ست سوم با فزونی قاطع لهستان همراه شود و نخستین زمان استراحت فنی با فزونی 8 بر 3 شاگردان هنین به پایان رسید. دریافت ضعیف تیم ملی ایران در ادامه باعث شد تا لهستان اختلاف امتیاز را افزایش دهد و دومین زمان استراحت فنی نیز با فزونی 16 بر 7 حریف همراه شد. در نهایت لهستان با نتیجه 25 بر 16 پیروز شد.

تیم ملی لهستان با این پیروزی سودش را همراه برزیل به مرحله بعد مسابقات قطعی کرد. ملی پوشان ایران فردا در آخرین بازی خود در مرحله مقدماتی مسابقات از ساعت 18 و 30 برابر آرژانتین قرار خواهند گرفت و آخرین بازی خود در لیگ ملتهای 2021 را برگزار خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1772

به "شکست بعدی ایران مقابل لهستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست بعدی ایران مقابل لهستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید