صربستان در انتظار ورود نخستین گروه گردشگران ایرانی

به گزارش اسلیم فا، ایران و صربستان به لحاظ فرهنگی و آداب و رسوم به هم نزدیک هستند و علاقه مندان به زبان و فرهنگ ایرانی در بین مردم صربستان بسیار هستند که گروههای گردشگری این امکان را برای آشنایی بیشتر دو کشور با امکانات یکدیگر جهت همکاری های تجاری و مالی فراهم می نماید.

صربستان در انتظار ورود نخستین گروه گردشگران ایرانی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

در چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های مالی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان که دسامبر سال گذشته در تهران برگزار گردید، یادداشت تفاهم همکاری بین دو کشور در هشت بند و برای یک دوره پنج ساله توسط مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و راسیم لیاییچ معاون نخست وزیر و وزیر تجارت، گردشگری و ارتباطات صربستان به امضا رسید.

هر چند گردشگران زیادی از صربستان به وسیله آژانس های گردشگری مختلف یا توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد از نقاط مختلف تاریخی، فرهنگی و مراکز تفریحی ایران دیدن نموده اند ولی امضای یادداشت تفاهم نامه همکاری های گردشگری فرصتی برای گسترش این همکاری ها است.

به دنبال کوشش سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد و همچنین ‘راسیم لیاییچ ‘ معاون نخست وزیر و وزیر گردشگری، تجارت و ارتباطات صربستان، هفته جاری صربستان میزبان نخستین گروه گردشگران ایرانی متشکل از حدود 300 گردشگر خواهد بود.

این گروه با هواپیمای چارتر بصورت مستقیم از تهران به مقصد بلگراد حرکت نموده و از طرف نمایندگان وزارت گردشگری صربستان و همچنین سفارت کشورمان در بلگراد مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

وزارت گردشگری صربستان قرار است برای خیر مقدم به گردشگران ایرانی، مراسم ویژه ای را در بلگراد برگزار کند.

معاون نخست وزیر صربستان در نشست اخیر با اشاره به امضای یادداشت تفاهم نامه همکاری های گردشگری با ایران در اجلاس کمیسیون مشترک در تهران گفته بود که اکنون تمام شرایط برای همکاری های گردشگری بین صربستان و ایران فراهم است.

وی گفته بود که گردشگران ایرانی می توانند مناظر گردشگری، فرهنگی، تاریخی و مذهبی فراوانی را در صربستان بازدید نمایند.

ایزدی، دبیر اول سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز در این ملاقات، امکانات فرهنگی و گردشگری دو کشور را گسترده خواند و با بیان اینکه همکاری های گردشگری در جهت منافع ایران و صربستان است، گفت که گردشگران ایرانی و صربستانی می توانند از آثار تاریخی، فرهنگی و تاریخی دو کشور دیدن نمایند.

سازمان هوایی مسافرتی صربستان نیز در رابطه با سفر گروهی متشکل از حدود 300 گردشگر ایرانی به صربستان اظهار داشت که این سازمان هوایی مجوز نشست هواپیمای چارتر از شرکت هواپیمایی ایران قشم را صادر نموده که قرار است 17 مارس (پنجشنبه 27 اسفند) در فرودگاه نیکولا تسلا بلگراد فرود آید.

فرود نخستین هواپیمای شرکت هوایی ایرانی در فرودگاه بین المللی نیکولا تسلا بلگراد می تواند شروعی برای برقراری مستمر خط هوایی مستقیم بین بلگراد و تهران باشد که صربستان و ایران در کوشش برای عملی شدن این اقدام هستند.

صربستان و ایران در زمینه های مختلف از جمله، مالی، فرهنگی و ورزشی همکاری خوبی دارند و لغو تحریم ها پس از اجرایی شدن برجام این فرصت را برای گسترش همکاری های دو جانبه بوجود آورده و سفر مقامات بلند دو کشور در سال گذشته میلادی به تهران و بلگراد تاییدی بر این امر است.

منبع: الی گشت
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 752

به "صربستان در انتظار ورود نخستین گروه گردشگران ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صربستان در انتظار ورود نخستین گروه گردشگران ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید