محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری در شهرستان ری

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از صدور حکم یک سال حبس تعزیری برای متصدیان سه واحد دامداری متخلف در بخش حسن آباد فشافویه این شهرستان اطلاع داد.

محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری در شهرستان ری

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، زهره عبادتی شنبه 23 آذر گفت: متصدیان این دامداری ها به دلیل نداشتن سامانه تصفیه فاضلاب و همچنین نداشتن مدیریت صحیح دفع پسماند پس از دریافت چند مرحله اخطاریه زیست محیطی با شکایت اداره محیط زیست به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

وی با اشاره به این که محکومیت حبس این افراد مشروط به انجام الزامات محیط زیستی از جمله احداث سامانه تصفیه فاضلاب و مدیریت صحیح و اصولی پسماند در دامداری ها است، اضافه نمود: محکومان این پرونده باید نسبت به احداث تصفیه خانه و سیستم استاندارد دفع پسماند طی یک سال آینده اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: اگر متصدیان این دامداری ها طی یک سال آینده نسبت به رفع نکردن مسائل زیست محیطی اقدامات لازم را انجام ندهند ضمن محکومیت به حبس، دامداری هایشان نیز به دستور مراجع قضایی پلمپ خواهد شد.

عبادتی با بیان این که انباشت غیر اصولی پسماند دامداری ها باعث فراوری گاز متان می گردد، توضیح داد: این گاز گلخانه ای بسیار خطرناک است و اگر به خوبی مدیریت نگردد باعث گرمایش زمین می گردد.

وی یادآور شد: دامداری ها باید از گاز متان در تامین سوخت واحد فراورییشان استفاده کنند تا ضمن کاهش هزینه سوخت از خطر این گاز به محیط زیست نیز جلوگیری کنند.

رئیس اداره محیط زیست ری احداث تصفیه خانه را اولویت های زیست محیطی دامداری های جنوب پایتخت مطرح کرد و گفت: تصفیه خانه موجب کاهش مصرف آب و استفاده از آن در بخش کشاورزی و شستشوی دامداری های و در بلند مدت موجب کاهش هزینه فراوری می گردد.

بوی نامطبوعی که در جهت عوارضی تهران - قم تا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بویژه ماه های گرم سال به مشام می رسد، طی چند سال اخیر همیشه خبرساز بوده و حل نشده باقی مانده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اسفندماه سال گذشته در جریان بازدید از محل تصفیه خانه دامداری ها و واحدهای صنعتی مستقر در جنوب پایتخت مطرح کرد که رئیس جمهوری به شهرداری تهران دستور داده تا بوی نامطبوع منطقه رفع گردد.

بر اساس آنالیز های لازم، 100 نقطه از منابع آلوده کننده شامل فاضلاب، کارخانجات، کشتارگاه، دامداری و مراکز جمع آوری پسماند شناسایی شده اند و تمهیدات لازم برای اصلاح و انتقال این مراکز اندیشیده شده که دامداری شهرستان ری نیز بر مبنای این ساماندهی پایش می شوند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی درحدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 9 بهمن 1398 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 708

به "محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری در شهرستان ری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری در شهرستان ری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید