بازسازی سقاخانه 110ساله عزیز محمد در تهران شروع شد

به گزارش اسلیم فا، تهران (پانا) - شهردار منطقه 11 تهران گفت در راستای اجرای پروژه های محرک توسعه محله ای، بازسازی سقاخانه 110 ساله عزیز محمد در خیابان فروزش از امروز شروع شده و تا اردیبهشت 1400 به خاتمه خواهد رسید.

بازسازی سقاخانه 110ساله عزیز محمد در تهران شروع شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان در این باره شرح داد: در راستای اجرای پروژه های محرک توسعه محله ای و کوچک مقیاس در محله های مرکزی شهر تهران از سوی اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه طرح بازسازی سقاخانه عزیز محمد که بیش از 110 سال قدمت دارد؛ آماده و عملیات اجرایی آن امروز با نظارت سازمان میراث فرهنگی شروع شد.

آبادیان اضافه نمود: سقاخانه عزیز محمد به دلیل قدمت بنا دچار آسیب هایی از جمله شکستگی کاشی ها و تزئینات بنا، نمای فرسوده، الحاق زوائد، فرورفتگی ستون های آبخوری به زیر آسفالت و وجود سر در تابلوی مغازه ها که منجر به پوشاندن نمای فاخر سقاخانه شده است؛ که در این عملیات به طور کامل بازسازی خواهند شد.

وی عنوان نمود: حذف زوائد و پاکسازی جداره، برگرداندن جداره سقاخانه به حالت اولیه بنا، بازسازی کاشی های شکسته، بازسازی آینه کاری ها، حذف سر در تابلوی مغازه ها و استفاده از تابلوهای سنتی متناسب با بنا و تزئینات آن از برنامه های عملیات بازسازی سقاخانه تاریخی عزیز محمد است.

به گفته شهردار منطقه 11 طرح بازسازی این سقا خانه در راستای ماده 46 برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران با موضوع احیای بافت و بناهای تاریخی شهر تهران سال گذشته از سوی اداره زیباسازی این منطقه تهیه شد.

به گزارش ایرنا، سقاخانه عزیز محمد که همیشه با نور سبز، روشن است توسط حاج عباسعلی، فرزند مرحوم عزیزمحمد در سال 1256 شمسی ساخته شد و در دوران قاجار یکی از منابع تأمین مهم آب مردم بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1509

به "بازسازی سقاخانه 110ساله عزیز محمد در تهران شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی سقاخانه 110ساله عزیز محمد در تهران شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید