منع تردد از ساعت 20 طی امشب و فردا

به گزارش اسلیم فا، به گزارش خبرنگاران، علیرضا رییسی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رییس جمهور و دیگر اعضا، گفت: در این جلسه، گزارشی در رابطه با فرایند بیماری در سطح جهان و کشور ارایه شد. در سطح جهان، موج بسیار سهمگینی در اروپا و آمریکا شروع شده و میزان مرگ و میر در آمریکا و اروپا با سرد شدن هوا افزایش یافته است. باید توجه کرد که سرد شدن هوا می تواند عامل مهمی برای خیز جدید بیماری در هر جای جهان باشد.

منع تردد از ساعت 20 طی امشب و فردا

وی اضافه کرد: در ارتباط با کشور خودمان خبرهای خوبی هست و خوشبختانه در 30 استان کشور، فرایند بیماری نزولی شده و تنها در یک استان یعنی مازندران هنوز فرایند نزولی شروع نشده است. این خبر خوبی است، اما حتما احتیاج به مراقبت دارد و احتیاج دارد که از ساده انگاری و عادی انگاری در ارتباط با این بیماری اجتناب کنیم؛ چراکه اگر کوچک ترین غفلتی صورت گیرد، قطعا موج جدیدی بیماری در فصل سرما ایجاد خواهد شد.

دورهمی خانوادگی، ممنوع

رییسی ادامه داد: مهمترین عامل افزایش کرونا در این فصل قطعا دورهمی خانوادگی است و به همین دلیل در ستاد هم اکیدا توصیه شد که از دورهمی خانوادگی بویژه در شب یلدا پرهیز کنیم. باید توجه کنیم که اگر این دورهمی ادامه یابد، حتما دو هفته دیگر شاهد خیز بیماری در سطح کشور خواهیم بود.

کاهش 50 درصدی فوتی های ناشی از کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه شرایط فعلی بیماری در کشور خوب است، گفت: مرگ ومیرها نسبت به یک ماه و نیم گذشته حدود 50 درصد کاهش یافته است و اولین آمار زیر 200 تایی را ما دیروز داشتیم که امیدواریم این فرایند همچنان ادامه یابد و روزبروز کمتر گردد.

وی ادامه داد: همچنین میزان بستری هم بیش از 40 درصد کاهش یافته و در بیشتر استان ها فرایند نزولی طی می گردد، ولی ضمن اینکه این موجب امیدواری است و نتیجه همکاری مردم در رعایت پروتکل هاست، اکیدا اعلام می کنم که به همان دلیلی که بیماری کم گردد، اگر آن دلیل برداشته گردد، بیماری افزایش می یابد؛ یعنی عدم رعایت پروتکل ها قطعا موجب افزایش بیماری می گردد. به همین دلیل خواهشم از مردم این است که پروتکل ها را بسیار جدی بگیرند.

پرهیز از دورهمی؛ پروتکل شب یلداست

رییسی اضافه کرد: بعضی می گویند با رعایت پروتکل ها شب یلدا را برگزار می کنیم، اما پروتکلی که برای شب یلدا وجود دارد، این است که شب یلدا دور هم جمع نشوید و هیچ پروتکل دیگری وجود ندارد. بنابراین نباید مهمانی گرفت و دورهمی برگزار کرد و این اصل پروتکل است و سایر موارد قطعا تاثیرگذار نخواهد بود.

205 شهر نارنجی و 243 شهر در شرایط زرد کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه خوشبختانه در سطح کشور هیچ شهر قرمزی وجود ندارد، گفت: 205 شهر نارنجی و 243 شهر زرد شدند. این نشان دهنده آن است که شرایط مطلوب است. امیدواریم این 205 شهر نارنجی هم طی هفته های آینده تبدیل به زرد و زردها هم تبدیل به سفید شوند و شهر قرمزی هم ایجاد نگردد.

وی اضافه کرد: البته در این میان چهار شهر احتیاجمند توجه ویژه هستند و امروز هم به استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی در این زمینه توصیه های لازم صورت گرفت. این چهار شهر عبارتند از کردکوی در گلستان، بافت در کرمان، آمل و گلوگاه در مازندران. این چهار شهر احتیاجمند توجه بسیار ویژه هستند و حتما باید رعایت گردد و می توانند در آستانه قرمز شدن، باشند. توصیه دارم به مردم این شهرها که پروتکلها را رعایت نمایند.

رییسی گفت: هفته گذشته چهار استان مازندران، گلستان، گیلان و اردبیل در شرایط قرمز بودند و خوشبختانه به دنبال اقدامات اجرا شده همه از شرایط قرمز خارج شدند و اکنون این چهار شهر شرایطشان ناپایدار است.

منع تردد از ساعت 20 طی امشب و فردا

وی درباره مصوبات امروز ستاد ملی کرونا گفت: برای امروز و فردا (29 و 30 آذرماه) بحث منع ترددهای درون شهری از ساعت 8 شب و تعطیلی همه مشاغل به جز گروه شغلی یک از 6 بعدازظهر تصویب شد.

رییسی گفت: پس از شب یلدا هم مجددا منع ترددها در شهرهای نارنجی از ساعت 21 تا 4 صبح ادامه می یابد. همچنین منع تردد بین استانی و استانی مطابق قانون مربوط به شهرهای در شرایط نارنجی وجود دارد و تخلف از آن مشمول جریمه خواهد شد.

برگزاری آزمون استخدامی در موعد مقرر

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین درباره برگزاری آزمون استخدامی نیز گفت: به دلیل شرایط کرونا در کشور، این آزمون قبلا دو بار به تعویق افتاده بود. صد هزار نفر بعد از برگزاری این آزمون جذب مراکز دولتی خواهند شد. به همین دلیل با توجه به شرایط آرامش نسبی ایجاد شده، این آزمون در بیش از 2700 حوزه امتحانی و با رعایت پروتکلها و حداقل جمعیت در موعد مقرر و در دی ماه برگزار خواهد شد.

وی همچنین گفت: پیشنهادی در باره بازگشایی مدارس برای پایه های اول و دوم ابتدایی وجود داشت. در این راستا هم پیشنهاد شد که با توجه به مشکلاتی که در آموزش این افراد وجود دارد، بتوانند در شهرهای زرد و نارنجی حضور یابند که بحث های زیادی شد و قرار شد مجددا در قرارگاه مطرح گردد و دو هفته آینده در این زمینه تصمیم گیری گردد.

رییسی تاکید نمود: در این فصل سرما و زمستان به گونه ای عمل کنیم و مواظبت کنیم تا فرایند نزولی بیماری ادامه یابد و به شرایط کنترل بیماری برسیم.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1459

به "منع تردد از ساعت 20 طی امشب و فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منع تردد از ساعت 20 طی امشب و فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید