نامزدهای نهایی جایزه کاستا در رشته داستان کوتاه، مراسم اعطای جوایز از یوتیوپ پخش می شود

به گزارش اسلیم فا، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، جایزه کتاب کاستا اسامی سه نامزد نهایی خود را در رشته داستان کوتاه اعلام کرد. امسال در این رشته سه زن نویسنده به مرحله نهایی این بخش راه یافته اند. هفته گذشته نفرات برنده در رشته های مختلف این جایزه اعلام شده بودند.

نامزدهای نهایی جایزه کاستا در رشته داستان کوتاه، مراسم اعطای جوایز از یوتیوپ پخش می شود

جایزه کاستا یکی از معتبرترین و مشهورترین جایزه های ادبی در بریتانیا است که کتاب ها و نویسندگان مطرح در بریتانیا و ایرلند براساس آن شناخته می شوند. این جایزه از سال 1971 کار خود را با عنوان جایزه ادبی وایت برد آغاز کرد و سپس در سال 2006 به جایزه کتاب کاستا تغییر نام داد.

طبق اعلام مسئولان جایزه کاستا امسال یکی از نامزدهای رشته داستان کوتاه لوئیس دیان با کتاب چگونه گفتگوی بزرگترها کار می کند است. لورا-بلیس مک دوول با کتاب خرچنگ والتس نفر بعدی فهرست نهایی جایزه کاستا در رشته داستان کوتاه اعلام شده است. تسا شریدان با کتاب شخصی که خدمت می کند نام دیگر فهرست سه نفره نامزدهای نهایی جایزه کتاب کاستا در حوزه داستان کوتاه است.

نام برنده رشته داستان کوتاه جایزه کاستا در مراسم اعطای جوایز در 26 ژانویه اعلام خواهد شد. مسئولان این جایزه اعلام کرده اند مراسم این جایزه به طور زنده ساعت 7 بعدازظهر به وقت محلی از شبکه یوتیوپ پخش خواهد شد.

هفته گذشته برگزیدگان نهایی جایزه کاستا در بخش های مختلف مشخص شده بودند که لی لورانس نویسنده کتاب اولی به عنوان برنده بخش کتاب خاطرات کاستا معرفی گشت.

جایزه کاستا در بخش بهترین رمان نخست نیز به اینگرید پرسود برای رمان عشق پس از عشق اهدا شد. همچنین ایوان بولند شاعر ایرلندی که در آوریل سال 2020 درگذشت برای آخرین مجموعه شعرش با عنوان تاریخدانان به عنوان برنده بخش شعر کاستا معرفی گشت.

ناتاشا فرانت هم برای کتاب سفر دریایی شاهین کوچولو به عنوان برنده بخش کتاب کودک کاستا انتخاب شد. به برنده اصلی این رقابت ادبی که اواخر ماه جاری مشخص می شود مبلغ 30هزار پوند اهدا خواهد شد.

جایزه بهترین کتاب کاستا تا به امروز 12 بار به رمان، 5 بار به رمان یک نویسنده اولی، 8 بار به کتاب خاطرات، 8 بار به مجموعه شعر و 2 مرتبه به کتاب کودک اهدا شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1507

به "نامزدهای نهایی جایزه کاستا در رشته داستان کوتاه، مراسم اعطای جوایز از یوتیوپ پخش می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدهای نهایی جایزه کاستا در رشته داستان کوتاه، مراسم اعطای جوایز از یوتیوپ پخش می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید